Працівник «Західукрекології» отримав 25 тис. грн штрафу за хабар в 1,5 млн грн, отриманий від фірми родича винниківського депутата

14 Листопада 2016

Прокуратура уклала угоду про визнання винуватості зі спійманим на хабарі в 1,5 млн грн замдиректора ДП «Західукрекологія» НАК «Надра України» Ігорем Михайловським, згідно з якою останній отримає 25 тис. грн штрафу. Внесену за Михайловського заставу (131 тис. грн) суд повернув невідомому заставодавцеві. Про це свідчить вирок Галицького райсуду Львова від 1 листопада 2016 року.

Заступнику директора з геології та інвестиційної діяльності ДП «Західукрекологія» НАК «Надра України» Ігорю Михайловському інкримінували зловживання впливом (ч.2 ст. 369-2 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди).

Посадовця спіймали у його службовому кабінеті в момент отримання хабара розміром 1,5 млн грн від представниці ПП «Новоком» 13 липня цього року.

Як встановило слідство, зі свого боку Михайловський обіцяв вплинути на службових осіб Держслужби геології та надр та Держкомісії по запасах корисних копалин у вирішенні питання щодо надання ПП «Новоком» спецдозволу на користування надрами на Південно-Сулятинській площі, що знаходиться на територіях Львівської та Івано-Франківської областей. Додатково обвинувачений пропонував послуги зі збору необхідної для отримання дозволу документації.

Свої послуги спершу оцінив в 1,51 млн грн, однак пізніше просив неправомірну вигоду у розмірі від  2 до 3 млн грн.

Частину оплати у розмірі 15 тис. грн Михайловський отримав у вигляді банківського переказу. Згідно з матеріалами справи, стільки коштувало виготовлення ситуаційного плану та підготовка документів для подачі в ДП «Геоінформ».

Наступну частину неправомірної вигоди у розмірі 1,5 млн грн готівкою, при передачі якої і був затриманий, обвинувачений просив за сприяння у вирішенні питання щодо видачі спецдозволу на користь «Новокому».

7 жовтня прокурор прокуратури Львівської області Віталій Нанівський уклав з підозрюваним угоду про визнання винуватості, яку суд затвердив.

Так, суд визнав Ігоря Михайловського винним у зловживанні впливом та призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді штрафу розміром 25 тис. грн. Крім того, суд вирішив повернути внесену раніше заставу за Михайловського – 131,8 тис. грн.

Власником створеного у 2008 році ПП «Новоком» є Богдан Барабаш. Як особа-підприємець він також торгує автомобільними деталями та приладдям.

«Новоком» зареєстроване на вулиці Галицькій, 83 у Винниках. Тут же прописана Винниківська міська організація партії «Народна влада», керівником якої є депутат Винниківської міськради від «Самопомочі» Тарас Дмитерко. Його дружина Юлія є сестрою власника «Новокому» Богдана Барабаша.