Суд залишив брату головного лісника Львівщини 97 гектарів у заказнику через пізню реакцію прокуратури

01 Листопада 2016

Апеляційний суд Волинської області скасував рішення суду першої інстанції, який зобов’язав Петра Дейнеку повернути державі передані йому в оренду 97 га на території ландшафтного заказника «Сірче» на Волині. Про це свідчить рішення суду від 11 жовтня, пишуть «Наші гроші».

Апеляційний суд вказав, що суд першої інстанції зробив правильний висновок в частині того, що право передавати в користування ці землі природно-заповідного фонду належали Кабміну, а не Камінь-Каширській райдержадміністрації.

Разом з тим, апеляційний суд вказує, що прокуратура подала позов про повернення цих земель державі із запізненням. Зокрема, за даними суду, прокурор дізнався про те, що озеро «Сірче» (94 га) з ділянкою прибережної смуги (3 га) на території Добренської сільради перебуває в оренді Дейнеки, з листа за підписом голови Камінь-Каширської РДА від 10 червня 2010 року. А з позовом в суд прокуратура звернулася у  липні 2014 року, тобто із простроченням 3-річного терміну.

Камінь-Каширська РДА погодила передачу в оренду Дейнеці на 49 років вказаних 97 га у 2007 році. Договори оренди були підписані у 2008-2009 рр.

Озеро «Сірче» з прибережною смугою  входить до державного ландшафтного заказника місцевого значення «Сірче», що був створений ще у 1992 році.

Дейнека Петро Михайлович – майстер лісу Добренського лісництва ДП «Камінь-Каширське лісове господарство». Його рідний брат Анатолій Дейнека очолює Львівське управління лісового господарства (з липня 2015, а до того також протягом 1999-2004 та 2005-2013), а племінник В’ячеслав Миколайович Дейнека є головним лісничим ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» (Волинська обл.).

Нагадаємо, на початку 2015 року низка громадських організацій вимагала проведення перевірки діяльності Анатолія Дейнеки на посадах у Львівському управлінні лісового господарства.

У електронній декларації Анатолія Дейнеки вказано кілька нежитлових приміщень у Львові та будинок площею 537 кв м.