Суд виселяє «Краківський ринок» з приміщень на площі Ринок, 20 у Львові

25 Квітня 2016

Вищий господарський суд України постановив розірвати договір оренди між управлінням комунальної власності Львівської міської ради і ТОВ «Краківський ринок» та зобов’язав товариство звільнити й повернути місту нежитлові приміщення загальною площею 419,3 м2 на пл. Ринок, 20. Про це свідчить постанова суду від 13 квітня 2016 року.

У травні 2012 року ТОВ «Краківський ринок» орендувало в міста нежитлові приміщення на 419,3 «квадратів», що на пл. Ринок, 20, а саме підвал на 196,9 м2 та приміщення першого поверху розміром 222,4 м2. Згідно з договором, Львівська міська рада передала майно під заклад громадського харчування, бар, кафе терміном на 5 років. Перший місяць оренди коштував 15,4 тис. грн без ПДВ. В подальшому розмір орендної плати індексували відповідно до рівня інфляції.

Як відомо з матеріалів справи, ТОВ «Краківський ринок» не сплачувало орендну плату в повному обсязі, через що упродовж трьох років оренди набігла заборгованість на понад 360 тис. грн.

У серпні 2015 року управління комунальної власності ЛМР звернулося до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Краківський ринок» 364,9 тис. грн заборгованості, а також попросила суд зобов’язати боржника звільнити приміщення та повернути їх місту.

Після порушення провадження у справі, орендар сплатив позивачу майже 500,6 тис. грн, а у листопаді 2015-го перерахував орендну плату за листопад-грудень 2015-го та січень 2016 року у розмірі 87 тис. грн.

Виходячи з цього, суди першої та другої інстанцій дійшли висновку, що підстав для розірвання договору та звільнення орендарем приміщень відсутні. Однак, як пояснив Вищий господарський суд України, сплата заборгованості уже після порушення провадження у справі не виправдовує підприємство, яке не сплачувало орендної плати.

Таким чином, суд скасував попередні рішення та прийняв нове, яким розірвав договір оренди та зобов’язав ТОВ «Краківський ринок» звільнити і повернути приміщення.

ЛМР позивалась до ТОВ «Краківський ринок» через заборгованість з орендної плати не вперше. Як повідомляли «НГ.Львів», у червні 2014 року Господарський суд Львівської області вирішив стягнути з ТОВ «Краківський ринок» 180 тис. грн заборгованості, дозволивши виплачувати борг протягом семи місяців у зв’язку з важким матеріальним становищем «Краківського ринку».

Найбільша частка ТОВ «Краківський ринок» належить родині екс-депутата Львівської облради Володимира Кожана (40,5%). Також серед власників числиться суддя Галицького районного суду м. Львова Віктор Романюк.