100 мільйонів маржі

У Львові вирішили заплатити за ремонт доріг уп'ятеро більше
13 Січня 2015
13 Січня 2015

demotivators.orgСлужба автомобільних доріг у Львівській області готувалась укласти угоди на ремонт та утримання обласних доріг на 124 млн грн.

Така сума, з огляду на стан місцевих доріг, могла б і не здатися надто великою, якби не той факт, що на тендер прийшли учасники, які запропонували чиновникам зробити ті ж самі роботи на 500% дешевше.

Проте, комітет з конкурсних торгів не розгубився і «викинув» дешевші пропозиції з тендеру.

12 грудня у Віснику держзакупівель опублікували акцепт львівських дорожників, згідно з яким визначено переможців у 5 з 9 лотів на закупівлю робіт з ремонту та експлуатаційного утримання доріг.

Угоди до кінця року мали підписати з:

– ТОВ «Балтом Україна» на майже 55 млн грн,

– ПП «Львівдах»  – майже 36 млн грн,

– ТОВ «Магістраль» – 14,7 млн грн,

– ТОВ «Авакс Проф» – на майже 9 і 10 млн грн.

При цьому до участі у торгах зголосились ще чотири учасники, двоє з яких пропонували виконати роботи дешевше. При цьому різниця між пропозиціями учасників надзвичайно велика — у 4-5 разів. Наприклад, ДП «Львівський облавтодор» готовий був відремонтувати 5 доріг за 25 млн грн, а ПП «Рома» – за 34,5 млн грн.

Пропозиції учасників, млн грн (акцептовані пропозиції виділені жиром)*:

№ лота«Балтом Україна»«Львівдах»«Магістраль «Авакс Проф» «Рома» «Львівський облавтодор»
154,9962,9561,3914,599,82
239,3535,738,475,29
418,1314,705,853,74
714,238,952,522,90
914,5312,359,993,093,27

*У таблиці немає “Онуру”, який подавав документи лише в одному лоті і чия пропозиція була відхилена. Так само не вказана компанія “Техно-Буд-Центр”, яка єдина подала пропозицію у 5-му лоті.

Дві найдешевші пропозиції, від «Львівського облавтодору» і фірми «Рома», комітет з конкурсних торгів відхилив. І це при тому, що “Львівський облавтодор” лише 2014 року отримав замовлень на півмільярда гривень від тієї ж Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Найбільше претензій комітет мав через «недотримання форми документації». Згідно з протоколом відхилення, тричі претензії комітету до дешевших учасників були зумовлені тим, що у деяких документах відсутні слова «найменування учасника». А ще підприємство «Рома» в одній з довідок неправильно вказало «найменування довідки». Комітет познаходив й інші помилки, як от відсутність адреси й телефону замовників у довідці про аналогічні договори.

ПП «Рома» звернулося зі скаргою в АМКУ. А відтак підписання угоди на 124 млн грн, яке повинно було відбутися до 31 грудня 2014 року, призупинено. Антимонопольний комітет прийняв скаргу також і від ДП «Львівcький облавтодор». Розгляд відбувся 30 грудня в Києві.

При цьому, як розповів Роман Демчина, про розгляд скарги, йому повідомили в обід 29 грудня. Демчина не виключає, що така затримка повідомлення була зумисна. А сам розгляд скарги назвав «іспитом з української мови за 9 млн грн». За його словами, під час розгляду справи найбільше питань було до граматичних помилок та пропущених ком у документах фірми, а не про реальну спроможність компанії виконати роботи.

Комісія не звернула увагу на те, що наприклад, у “Авакс-Проф” відсутня власна техніка. Це я знаю, бо вони просили у нас техніку в оренду”, – розповів він.

В результаті АМКУ вирішив провести нову оцінку пропозицій конкурсних торгів учасників, на яку повинні бути запрошені і скаржники. Проте, станом на 13 січня, Демчина запрошення ще не отримав. У Віснику держзакупівель вказано, що розгляд скарг заплановано на 21 січня 2015 року.

Ця закупівля мала б викликати зацікавлення не лише в АМКУ, а й в Держфінінспекції, адже занадто велика маржа на ремонті одних і тих же ям.

Про переможців:

ТОВ «Магістраль» належить депутату Львівської облради Зіновію Карпінського та його сім’ї.

Власниками ТОВ «Балтом Україна» є Віктор Ідіятов, Михайло Козак, Мілан Ягош і данська компанія Інреко А/С.

Засновником ПП «Львівдах» є Іван Кіцила.

Власниками підприємства з Тернополя «Авакс Проф» є Ганна та Дмитро Ярмоленко. За даними nomer.org, щодо родинних зв’язків, то вони є, радше за все, бабусею та внуком. А от син та батько Олександр Ярмоленко в ЄДР зазначений як «підписант». Компанія виграла лише один тендер, у жовтні цього року від «Волиньобленерго».

Наталя Онисько 

Зображення: http://demotivators.org.ua/b/v/552548