На зло Антонову донецькі знову запатентували знак «Casanova»

26 Листопада 2014

Український інститут промислової власності 25 листопада зареєстрував свідоцтво на знак для товарів і послуг «Casanova». Власником вказано донецьке ПП «Науково-виробниче підприємство «Харчові продукти «Мультимікс». Свідоцтво діятиме до 2024 року.

Казанова

Як повідомляли «Н.Г. Львів», у жовтні цього року суд визнав недійсним аналогічне свідоцтво на знак «Casanova», де власниками було вищезгадане товариство та Олександр Лєщинський, Лєщинський відомий як екс-нардеп, член Партії регіонів.

До суду з позовом звернулось львівське ПАТ «Концерт Хлібпром», оскільки знак відтворює прізвище відомої в Україні особи, назви відомих в Україні творів літератури і мистецтва, персонажів. Окрім того, знак відтворює прізвище «Казанова» без згоди власників авторського права та його правонаступників. Як відомо, концерн виготовляє печиво «Casanova».

У судовому рішенні також повідомляється, що є інший позов, де «Мультимікс» позивається до «Концерну Хлібпром», аби останні припинили порушувати їх права на інтелектуальну власність.

Суд вирішив справу на користь львівського концерну, оскільки знак є таким, що не відповідає вимогам надання правової охорони. Суд зобов’язав Державну службу інтелектуальної власності України внести відомості до держреєстру щодо визнання недійсним свідоцтва та здійснити публікацію про це відомостей в офіційному бюлетені «Промислова власність».

Наразі на сайті Інституту промислової власності дане свідоцтво вказане як чинне. Згідно з Єдиним держреєстром судових рішень, на рішення госпсуду подано апеляційну скаргу.

За даними SMIDA за 2 квартал 2014 року, 72,6 акцій ПАТ «Концерт Хлібпром» належать «Financial & Investment Energy Holding (F.I.E.H.) Establishment» (Ліхтенштейн). Ще 25% належить українському ТОВ «Універсальна інвестиційна група”, заснованому тією ж компанією з Ліхтенштейну. «F.I.E.H. Establishment» контролюється Віталієм Антоновим.

Власником ПП «Науково-виробниче підприємство «Харчові продукти «Мультимікс» є ТОВ «Десаж Україна», засноване кіпрським офшором «Desage Limited».