Міськрада знайшла причини розірвати договір з «Львівбудмережі» до розгляду скарги прокуратури в суді

07 Липня 2014

Суд не визнав недійсними рішення комітету конкурсних торгів та договору на реконструкцію вулиці Мечнікова, який підписало управління капітального будівництва Львівської міської ради та ТОВ «Львівбудмережі». 13 червня 2014 року Львівський апеляційний господарський суд залишив апеляційну скаргу заступника прокурора області, який позивався в інтересах Мінекономрозвитку, без задоволення. Однак дію договору таки було припинено, оскільки не було фінансування.

Як повідомляли “Н.Г. Львів”, у листопаді минулого року переможцем торгів на 46 млн грн стало маловідоме підприємство «Львівбудмережі», що було засновано у грудні 2012 року. Тоді його статутний фонд становив 1 тис. грн, першим засновником фірми було вказано Олега Пастущака. Пошук більш детальної інформації про фірму та її власника не дав фактично жодних результатів – лише кілька повідомлень про оголошені фірмою вакансії водія та слюсаря. Ще за кілька тижнів фірма отримала ще один підряд від Львівського УКБ – на 3 млн. грн.

У грудні 2013 року прокуратура Львівської області звернулася до суду, аби визнати недійсними результати торгів щодо вулиці Мєчнікова. Підставою для позову стали результати перевірки, проведеної Управлінням правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту. Зокрема, прокурори з’ясували, що пропозиції учасників не відповідають умовам конкурсної документації, а у ТОВ «Львівбудмережі», відсутній досвід проведення аналогічних робіт, так само як і відсутнє матеріально-технічне забезпечення для їх виконання. Незважаючи на це міськрада уклала угоду саме з цим товариством.

У позові міністерства присутні ті самі звинувачення. Проте суд першої інстанції звернув увагу на те, що основним критерієм оцінки на торгах була ціна, за якою обиралась найбільш економічна вигідна пропозиція з метою максимально ефективного використання бюджетних коштів. Крім того, суд не знайшов порушень в документації, поданій підприємством. А відтак у лютому 2014 року не задовольнив позов прокуратури.

Апеляційний суд погодився із доводами суду першої інстанції, а тому скаргу не задовольнив. Утім під час розгляду справи в апеляційній інстанції зясувалося, що у травні 2014 року УКБ Львівської міськради та «Львівбудмережі» уклали угоду про припинення дії договору на реконструкцію вул. Мечнікова у зв’язку з відсутністю фінансування.

Засновником ТОВ «Львівбудмережі» сьогодні є Леся Кужея. Статутний фонд підприємства вже становить 500 тис. грн. За даними «Наших грошей», Леся Кужея також була засновницею ТОВ «Будівельна компанія «Інстал плюс», яке у 2011 році отримало підряд вартістю 3,86 млн грн на ремонт водогону та каналізації по вул. Бортнянського. Сьогодні власником «Будівельної компанії «Інстал плюс» є Тарас Фургало. Крім того, Тарас Фургало, Юрій Кужея і Зоряна Пастущук є власниками ТОВ «З.Ю.Т.Р», що виготовляє бетонні вироби для будівництва.

Зоряна Пастущук є донькою Мирослава Пастущука, який до 2006 року був начальником управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради.