Прокуратура не скасувала рішення, згідно з яким екс-регіонал відремонтував свій бар в рахунок орендної плати

02 Липня 2014

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позовних вимог прокурора до виконкому Винниківської міськради та ТОВ “Гал-Дім” про визнання незаконним та скасування рішення виконкому, згідно з яким компанія отримала дозвіл на відшкодування вартості проведеного ремонту орендованих приміщень шляхом проведення взаємозаліку зобов’язань.

У рішенні вказано, “Гал-Дім” з 2005 року орендує комунальне приміщення підвалу площею 124,1 кв. м у Винниках на вулиці Галицькій, 49 для розміщення кафе-бару.

У 2012 році сторони підписали додаткову угоду, згідно з якою у договір оренди додали одне речення – “Якщо орендар здійснив ремонт об’єкту оренди, орендар має право зарахувати вартість ремонту в рахунок орендної плати”. У 2013 році “Гал-Дім” двічі звернувся до Винниківської міськради з листом про “неможливість використовувати нежитлове приміщення за призначенням через відсутність в ньому вентиляції, гідроізоляції, належного енергопостачання”. Мовляв, потрібно зробити ремонт, а вартість робіт просили зарахувати в рахунок орендної плати.

У вересні 2013-го рішенням виконавчого комітету Винниківської міської ради надано дозвіл зарахування ТОВ “Гал-Дім” вартості проведеного капітального ремонту в рахунок орендної плати за приміщення шляхом проведення взаємозаліку зобов’язань.

У судовому рішенні не повідомляється, яким чином працював бар і чи взагалі працював протягом 2005-2013 років.

Представник прокуратури стверджував, що проведений орендарем ремонт не є капітальним, а також відсутні докази неможливості використання майна за призначенням без ремонту. Утім суд вказав, що згідно з актами передачі підвалу, там був відсутній водопровід, каналізація та електромережа. Відповідно приміщення не могли використовувати для розміщення бару.

У 2008 році співвласником ТОВ “Гал-Дім” став екс-регіонал Сергій Уваров, голова Винниківської міськради (2002-2006 рр, з 2010 року і до нині). У 2011 році Сергія Уварова у “Гал-Домі” замінила його дружина Уляна. На момент підписання змін до договору оренди у 2012 році власниками “Гал-Дім” були саме Уляна Уварова та Андрій Чорний, відомий як керівник Личаківської районної в м. Львові організації Партії регіонів.

Нині, згідно з даними ІРЦ, єдиним власником ТОВ “Гал-Дім” є Андрій Чорний.