Суд забрав у Белзького історико-культурного заповідника 68 “соток”

26 Червня 2014

Релігійна громада УПЦ КП у місті Белз (Сокальський район) відсудила 0,68 га землі у місцевого Державного історико-культурного заповідника. Суд з’ясував, що державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, виданий Заповіднику на підставі рішення Белзької міської ради у 2009 році є недійсним і виданим з порушенням.

Саме рішення міської ради також скасовано у частині затвердження технічної документації із землеустрою по інвентаризації земельних ділянок Заповідника для обслуговування об’єкту культурної спадщини «Замочок».

З матеріалів справи стало відомо, що мерія, надаючи землі для Заповідника, також віднесла до них і ділянку, яка закріплена за церковною громадою для обслуговування споруди (церкви св. Миколая) ще з 1995 року. У 2004 році громада отримала дозвіл на виготовлення технічної документації на виготовлення Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою. Проте так його і не виготовила.

Відтак мерія надала ці земля Заповіднику. Згідно з Українським законодавством, право власності наступає з моменту державної реєстрації цих прав. І хоча в даному випадку цього не сталось, релігійна громада змогла відстояти своє право на ділянку у Львівському апеляційному адміністративному суді. На підставі цієї постанови Господарський суд Львівської області і прийняв рішення про те, що частина землі Заповідника повинна належати церкві.

Державний історико-культурний заповідник у м.Белзі створений у 2001 році. Територія Заповідника складається з чотирьох зон: урочище «Замочок» – колишній княжий город із підгороддям; Середмістя; християнський цвинтар з церквою Св. Параскеви XVI-XVIII ст.; єврейський цвинтар XVII-XX ст. та залишки оборонного валу XVII ст.