Екс-регіонал Микола Онул з Кіровограду через Львівський суд отримав 22 мільйони гривень боргу зі свого колишнього підприємства

28 Квітня 2014

Львівський господарський суд задовольнив позов кіровоградського ТОВ «Торговий дім «КЗК» до львівського підприємства «Агропромислова  компанія «Ніка» і вирішив стягнути з компанії на користь позивача штраф у сумі 22,6 млн грн. Така заборгованість виникла через те, що підприємство вчасно не здійснило поставку 3,6 тис. тонн кукурудзи, за яку була внесена передоплата у розмірі 4,5 млн грн.

Згідно з угодою, підписаною між фірмами, якщо постачальник не здійснить вчасно поставку товару то повинен сплатити покупцю штраф у п’ятикратному  розмірі здійсненої покупцем  передоплати. Експерти стверджують, що при здоровому глузді на такі штрафні санкції не погодиться ніхто. Хіба що це наперед спланована оборудка для, наприклад, позбавлення засновників товариства  прибутку.  Особливо дивною виглядає така оборудка з огляду на те, що незадовго до підписання угоди обидва підприємства мали одного й того ж самого засновника.

«Торговий дім «КЗК» фірма нова і маловідома, зі статутним фондом 100 грн. Фірма заснована лише у вересні 2013 року  Миколою  Онулом, депутатом Кіровоградської обласної ради, екс-членом Партії Регіонів. В нещодавньому минулому він був активним лідером  Євромайдану в рідному місті і зазнавав переслідувань зі сторони працівників міліції.

Натомість, «Агропромислова  компанія «Ніка» підприємство, яке існує з 1993 року і є дуже відомим на Кіровоградщині. В місцевій пресі писали про те, що фірму підозрювали в ухиленні від сплати податків, а також у захопленні сільськогосподарських земель. Сьогодні засновником підприємства  є  Дмитро Гореліков, людина невідома і не публічна. Згідно з даними Єдиного реєстру він став керівником фірми лише 9 січня 2014 року, ймовірно тоді і власником. Натомість ще два роки тому засновником підприємства був той самий Микола Онул та його дружина Лариса Онул.

Угода про поставку кукурудзи була  підписана 10 жовтня 2013 року. Рівно за місяць до цього і було створено ТОВ підприємство  «Торговий дім «КЗК», якому вдалось переконати Агропромислову компанію з багаторічним досвідом підписати угоду на, фактично, кабальних умовах. Під час судового засідання адвокати ТД «КЗК» були обурені тим, що ТОВ «АК «Ніка» не повідомила підприємство про зміну реєстрації та власника спочатку на Дніпропетровськ, а потім на Львів