Євросоюз дає Україні 16 мільйонів на покращення пункту пропуску на кордоні з Польщею

03 Лютого 2014

Міністерство доходів і зборів України 25 грудня за результатами тендеру уклало угоду з ДП «Виробничо-сервісний центр Міністерства доходів і зборів України у Львівській області» на удосконалення інфраструктури пункту пропуску «Рава-Руська» (Жовківський р-н, Львівська обл.). Вартість угоди склала 22,38 млн грн. Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на «Вісник державних закупівель».

Йдеться про створення функціонального модуля «Фільтр пункту пропуску» в міжнародному пункті пропуску «Рава-Руська», а також постачання обладнання і засобів у пункти пропуску «Краківець», «Шегині» та «Ягодин» в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства і партнерства Польща–Білорусь–Україна 2007–2013. Усі роботи мають завершити до початку грудня 2014 р.

Проект фінансують спільно з держбюджету та з гранту ЄС. При цьому Україна вкладає 26,45% суми, а основну частину необхідних коштів – 73,55%, або 16,46 млн грн. – покриває грант Євросоюзу.

Хто окрім будівельників Міністерства доходів і зборів брав участь у тендері невідомо, оскільки протокол на сайті «ВДЗ» через місяць після підписання угоди все ще відсутній.

Рава-Руська – пункт між на кордоні з Польщею, через який здійснюється автомобільний та залізничний види пропуску. У бік Гребенного – пасажирський і вантажний для авто, вантажний для залізниці. У бік Верхрати – залізничний вантажний.