“ДТЕК Західенерго” повертатиме понад сто мільйонів боргу державному підприємству протягом 20-ти років

27 Грудня 2013

Львівський апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу ДП “Вугілля України” щодо зміни порядку виконання рішення суду першої інстанції. Відтак “ДТЕК Західенерго” зможе виплачувати свій багатомільйонний борг протягом 20-років. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У травні 2011 року господарський суд Львівської області виніс рішення, згідно з яким “ДТЕК Західенерго” має виплатити держпідприємству борг у розмірі 108 млн грн, пеню — 7 млн грн, 3% річних — 6,3 млн грн, втрати від інфляції — майже 2 млн грн. У лютому 2012 року також була винесена ухвала про розстрочення виконання рішення строком на 20 років рівними частинами щомісячно.

“Вугілля України” просило суд встановити для виплати боргу лише два роки, адже указом президента передбачено ліквідацію держпідприємства “Вугілля України” не пізніше 2015 року. На виконання зазначеного документу Міністерством енергетики та вугільної промисловості було прийнято наказ “Про затвердження Плану ліквідації державного підприємства “Вугілля України”, який передбачає ліквідацію до кінця 2015 року.

Утім судді вирішили, що цих двох документів недостатньо, і “не подано доказів здійснення заходів, які передують ліквідації і вимагають необхідності термінового стягнення коштів від кредиторів”.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, аналогічне рішення судом було прийнято і щодо боргу у майже 70 млн грн.