Залізничники купили запчастин на 5 мільйонів гривень у кіпрського офшора

25 Грудня 2013

«Служба матеріально-технічного постачання» ДТГО «Львівська залізниця» за результатами відкритих торгів уклала угоду з ТОВ «Сучасні фрікційні системи» на постачання запчастин для локомотивів на суму 4,99 млн грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Залізничники придбали два типи гальмівних колодок: «колодка чавунна гальмівна вагонна типу «С», вартістю 199,56 грн за одиницю (16 380 штук) та «колодка фосфориста для електросекцій типу «Ф», вартістю 216,24 грн за одиницю (8 000 штук).

Як повідомляють «Наші гроші», ТОВ «Сучасні фрікційні системи» було засноване у 2011 році і називалось «Ідея-про». Його власниками були Євген Тютюшев та Геннадій Політикін,  який також був директором підприємства. До цього Політикін шість років керував службою матеріально-технічного забезпечення «Південно-Західної залізниці». У 2013 році «Сучасні фрікційні технології» було перереєстровано на кіпрський офшор «IT-Bestiross Limited». Директором було призначено Євгена Тютюшева.

Саме після перереєстрації на кіпрський офшор фірма почала вигравати тендери в системі «Укрзалізниці». В серпні та вересні 2013 року отримала два підряди на постачання гальмівних колодок загальною сумою  51,12 млн грн.