Місто втратило 600 тисяч гривень через бездіяльність чиновників міськради

21 Листопада 2013

Львівська міська рада недоотримала понад 600 тис. грн орендної плати за колишній дитячий садочок на Дністерській, 25 через те, що чиновники мерії не перераховували розмір плати згідно з новими ухвалами. Про це сьогодні пише Віктор Чарномський у газеті “Ратуша”.

18 квітня 2002 року ТОВ “Доля” взяло на десять років в оренду колишній дитячий садочок площею 1205,2 кв. м на Дністерській, 25. За методикою визначення орендної плати, яку застосовували на той час, орендна плата становила 5 відсотків від вартості об’єкта (для офісів). Утім того ж року на сесії міськради затвердили ухвалу, якою змінили розрахунок орендної плати за користування майном територіальної громади Львова. Відтак орендну плату мали перерахувати в сторону її збільшення, утім так і не зробили цього.

“Минав час, орендар справно сплачував гроші згідно з угодою ще від 2002 року, а надворі був уже 2007-й. І знову оренда подорожчала. На цей момент, через не перераховану орендну плату місто вже недоотримало щонайменше 208 тис. грн”, – повідомляє газета. Зокрема, розмір орендної ставки для офісів у 2007-му зріс до 15 відсотків від вартості об’єкта. І вже на час закінчення договору оренди (в квітні 2012 р.) до збитків міста через такі дії посадових осіб мерії можливо сміливо додати щонайменше 400 тис. грн.

У 2012 році ТОВ “Доля” звернулося до суду, аби продовжити термін оренди ще на десять років – до 18 квітня 2022 року. Згідно з інформацією у судовому рішенні, товариство зверталося до міської ради із заявою про продовження договору оренди 6 квітня 2012 року, тобто до закінчення дії договору. Лише у червні міськрада повідомила їм, що вважає договір оренди таким, що припинив свою дію та вимагає повернути об’єкт оренди. Згідно із законодавством та договором, міськрада мала б повідомити про це протягом одного місяця після закінчення строку дії договору.

З причини перевищення місячного строку, а також через те, що “Доля” продовжувала перераховувати орендну плату, суд став на бік товариства. 27 серпня 2012 року Господарський суд Львівської області вирішив визнати за ТОВ “Доля” право на користування нежитловими приміщеннями на Дністерській, 25 на умовах, що визначені договором оренди від 18 квітня 2002 року, строком по 18 квітня 2022 року включно.

Як з’ясували “Наші гроші. Львів”, на це рішення міськрада подала апеляційну скаргу, однак не вклалася у встановлені законом 10 днів. З цієї причини суд повернув скаргу міськради, а рішення Господарського суду Львівської області набрало законної сили.

“Як наслідок, нині місту заподіяно збитків в особливо великих розмірах, щонайменше на 600 тис. грн”, – резюмує “Ратуша”.

Згідно з ЄДР, основний вид діяльності ТОВ “Доля” “оптова торгівля годинниками та ювелірними виробами”. Власником товариства є Ігор Крол.