Дрогобицькому автокрановому заводу не вдалось узаконити самочинне будівництво в центрі міста

04 Листопада 2013

Господарський суд Львівської області не дозволив ПАТ «Дрогобицький завод автомобільних кранів» узаконити самочинне будівництво на вулиці Грушевського, в центральній частині міста Дрогобич. Будівництво було здійснено без погоджень та дозволів, що визнають представники підприємства. Натомість підставою для отримання права власності вважають те, що споруда є капітальною (збудована на фундаменті) і розташована на ділянці, яка є в користуванні заводу.

Призначення споруди також залишилось невідомим, оскільки представники підприємства не надали проектної документації. Ділянка ж була надана підприємству згідно з рішенням Дрогобицької міської ради № 147 від 30.03.2011 в оренду терміном на 3 роки для обслуговування території дитячого садка. Щоправда, договір так і не було укладено, а садочок припинив своє функціонування задовго до  даного рішення мерії.

Головним аргументом проти узаконення будівництва стало те, що у підприємства відсутні докази того, що будівництво проводилось за власні кошти.

Зрештою, з коштами у ПАТ «ДЗАК» сьогодні суттєві проблеми. Підприємство має заборгованість по заробітній платні за грудень 2011 та січень 2012 року у сумі понад 3 млн грн. Конфлікт з трудовим колективом 16 жовтня 2013 року  вирішувала Національна служба посередництва і примирення.

У 2009 році Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії кіпрській компанії Halfona Investments Limited на придбання понад 72% акцій «Дрогобицького заводу автомобільних кранів». Другим акціонером підприємства, за даними SMIDA, є ще один кіпрський офшор Hiamanola Investments Limited.