Спонсорські внески партнерів Економічного форуму – не привід для реклами

24 Жовтня 2013

«Хорошими справами прославитись не можна» -ймовірно вирішили у Львівській обласній державній адміністрації і відмовились називати фірму яка подарувала всім учасникам та журналістам XIII Міжнародного економічного форуму, що пройшов в Трускавці 10-12 жовтня 2013 року, планшетні комп’ютери Globex GU703C 4GB Tablet PC.

«Зазначені планшети надані партнерами Форуму, перелік яких розміщено на сайті  http://www.lvivforum.com.ua/index.php/uk/partner/partner», – таку відповідь «Н.Г. Львів» отримали на запит про кошти витрачені на закупівлю гаджетів. Нас також запевнили, що придбані вони були не за бюджетні гроші.

Загалом з обласного бюджету на організацію Форуму було витрачено 380 тисяч гривень, з яких на комп’ютери не виділили ні копійки. Крім того, учасникам вони були надані не як подарунки, а як «…носії інформації з матеріалами про цей захід, а саме: програма Форуму (українською та англійською мовами); інвестиційний атлас України  (двомовний варіант); посилання на Інвестиційний портал Львівщини (українською, російською та англійською мовами); посилання на  офіційний сайт XIII Міжнародного Економічного Форуму; фотопідбірка про Львівщину».

Василь Лозинський, начальник управління інвестиційної політики ЛОДА також запевнив, що завдяки інформації на планшетниках, організатори не витрачали кошти на друковану продукцію – не виготовляли буклети, брошури, програмки тощо. Проте назвати благодійника Лозинський не захотів. Стверджує, що не знає хто це, оскільки ЛОДА виступає організатором Форуму, але виконавці – це комерційні структури. Саме вони відповідальні за спонсорську допомогу і бережуть таємницю дарування, якщо благодійник бажає бути неназваним. За словами начальника управління, тут саме така ситуація.

Середня вартість планшетника Globex – 530 грн. Організатори очікували, що участь у Форумі візьмуть 600 осіб. Відтак, невідомий спонсор витратив на носії інформації для Львівської обласної держадміністрації 318  тис. грн. І побажав залишитись невідомим.