Прокуратура і міськрада “злили” справу про дитячий табір “Левеня” в Брюховичах

04 Жовтня 2013

ТОВ “Левеня” залишиться власником 1,4675 га на вулиці Ягідній, 11 в Брюховичах поблизу Львова. Це землі колишнього дитячого табору “Левеня”. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як вже писали “Н.Г. Львів”, з 1994 року постійним користувачем земель оздоровчого табору для дітей “Левеня” було Львівське ВО “Львівсільгоспмаш”, однак у 2006 році добровільно від них відмовилося. У червні 2010 році ТОВ “Левеня” (яке створили лише за три тижні до цього) придбало будівлі на цій ділянці. Ще через місяць Брюховицька селищна рада затвердила ТОВ “Левеня” документацію із землеустрою та надала земельну ділянку площею 1,4675 га по вул. Ягідна, 11 в оренду на 25 років.

Через рік, у червні 2011 року, селищна рада вирішила продати ділянку ТОВ “Левеня” за 1 млн 805 тис. грн, тобто лише по 12,3 тис. грн за “сотку”.

Прокуратура та міськрада позивалися, аби скасувати рішення Брюховицької селищної ради, визнати недійсним договір та повернути ділянку. У суді доводили, що дана ділянка відноситься до земель оздоровчого призначення державної форми власності, а тому Брюховицька селищна рада не вправі ними розпоряджатись. Однак спочатку програли у першій інстанції, а потім суд не задовольнив апеляційну скаргу.

Зокрема, суддя господарського суду Львівської області Андрій Мазовіта дійшов до висновку, що даний спір непідвідомчий господарському суду. Окрім того, прокурор вимагав повернути ділянку у розпорядження держави, однак не вказав Кабінет Міністрів України в якості позивача. Також не надав жодних доказів того, що спірні землі є особливо цінними чи є державною власністю.

Прокурор Шевченківського району м. Львова та Львівська міська рада могли оскаржити постанову апеляційного суду в касаційному порядку. Судячи з ухвали Вищого господарського суду, оскарженням зайнялася міськрада. Однак суд повернув касаційну скаргу міськради без розгляду, тому що вони не додали документів, які підтверджують направлення копій касаційної скарги сторонам по справі. В ухвалі сказано, що “працівниками Львівського апеляційного господарського суду при розкриванні поштового відправлення, яке надійшло від Львівської міської ради по справі №5015/4704/12 не виявлено документів, а саме доказу надіслання копій касаційної скарги стороні”.

І хоча міськрада могла подати касаційну скаргу повторно, чомусь не подала. Так само закинув справу прокурор. В Єдиному державному реєстрі відсутні дані про їх касації. Цей факт підтверджується у тексті рішення Господарського суду від 28 серпня 2013 року.

Також, згідно з цим рішенням, ТОВ “Левеня” позивалося до Львівської міської ради та Державної інспекції сільського господарства у Львівській області про визнання права власності. Однак суд вирішив, що підстав для звернення до суду немає, адже “Левеня” є власником землі, а їх права і охоронювані законом інтереси порушені не були. Фактично цим рішенням ще раз було підтверджено право “Левеня” на 1,4675 га в Брюховичах.

Нині 1,4675 га поділили на чотири ділянки: 0,1790 га, 0,2675 га та два наділи по 0,5105 га. 

На момент купівлі ділянки власниками ТОВ “Левеня” були Оксана Вервега, Наталія Гаврилів і Христина Тимчук.