Львівські залізничники замовили лізингової техніки на 4 мільярди у фірми, яку обслуговує “межигірський юрист”

06 Вересня 2013

ДТГО “Львівська залізниця” за результатами двох відкритих торгів замовила послуги фінансового лізингу для придбання електровозів та пересувної рейкозварювальної машини на комбінованому ходу. Переможцем в обох випадках стало ТОВ “Прем’єр Лізинг”. Вартість договорів загалом складає 3 млрд 956 млн 324 тис. грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Зокрема, замовили 43 електровози серії 2ЕС10 виробництва ТОВ “Уральские локомотивы” (Росія). Термін постачання електровозів 2014-2016 рік: у 2014 році – 10 од., 2015 – 15 од., 2016 – 18 од. Лізингові виплати розраховані на сім років. Договір на 3 млрд 935,7 млн грн підписали 30 серпня.

Мобільний рейкозварювальний самохідний комплекс КСМ007 за 20,6 млн грн мають доставити вже наступного року. Лізингові виплати також розраховані на сім років. Договір підписали 29 серпня 2013 року.

У тендері на електровози “Прем’єр Лізинг” змагався з ТОВ “Альянс Лізинг” та ТОВ “ОТП Лізинг”, на рейкозварювальний комплекс — лише з “Альянс Лізинг”. Утім в обидвох випадках пропозиції “Прем’єр Лізинг” були дешевшими.

Як вже повідомляли “Наші гроші”, “Премєр Лізинг” та “Альянс Лізинг” мають стосунок до юристів, які обслуговують групу Януковича. Засновником фірми “Прем’єр Лізинг” є Анатолій Герасименко, мешканець смт Білокуракине Луганської області. Компанія прописана за адресою масовою реєстрації в Києві по вул. Горького, 97. За даними “Української правди, реєстрацією та супроводом діяльності різних фірм, в тому числі і “Прем’єр Лізингу” займалась “Юридична компанія “Стайлинг”. А засновник “Стайлингу” Богдан Данкевич відомий як засновник ПАТ “Домінанта”, основним акціонером якого є ТОВ “Танталіт” – номінальний власний резиденції “Межигір’я” Віктора Януковича.

Окрім того, засновником “Прем’єр Лізингу” у 2011 році було ТОВ “Стандарт Кепітал”, де 99% у статутному фонді на той момент належало тому ж Богдану Данкевичу.

Загалом регіональні залізниці акцептували пропозиції “Премєр Лізингу” на техніку на 22,33 млрд грн.