Міськрада не платитиме 5 мільйонів донецькій компанії за стадіон “Арена Львів”

03 Вересня 2013

Львівський апеляційний господарський суд 29 серпня 2013 року скасував рішення суду першої інстанції в частині стягнення 5,4 мн грн з управління капітального будівництва Львівської міської ради на користь ТОВ “Будівельна компанія “Укрстройінвест”. Про це повідомляє Прокуратура Львівської області.

Як повідомляли “Н.Г. Львів”, мова йде про сплату курсових різниць, що виникли при купівлі проекту будівництва стадіону «Арена Львів» у австрійської компанії «Альпіне БАУ ГМбХ». Чинний позивач БК «Укрстройінвест» стало правонаступником попереднього позивача ТзОВ «Альткомкиївбуд». Який в свою чергу перейняв боргові зобов’язання львівської мерії у ТзОВ ПБП «Азовінтекс». Саме останнє підприємство і було тим, яке купило проект стадіону у австрійців.

«Азовінтекс» стало кредитором Управління капітального будівництва і купило для міста проект «Арени-Львів». Крім того, згідно з договором укладеним між цим підприємством та Управлінням на виконання проектних робіт та керівництво проектом від 28 березня 2008 року до 5 червня 2009 року, витрати «Азовінтекс» складають у загальній сумі 42 млн 032 тис. грн. З яких мерія сплатила 37 млн 740 тис. грн. 18 травня 2010 року підприємство відступило права вимоги заборгованості ТзОВ «Альткомкиївбуд». А 15 квітня 2013 року «Укрстройінвест» стало правонаступником боргу.

Юристи мерії заявляли, що виставлена сума є дещо завищеною. І оцінка коливань курсу вирахувана неадекватно. Відтак прокуратура оскаржила рішення суду першої інстанції.

Будівельна компанія «Укрстройінвест» компанія з уставним фондом 10 тис. грн, дотична до Фінансово-промислової групи «Альтком». Основними власниками «Альткому» є донецькі бізнесмени Олександр Тисленко та Сергій Павлічев (депутат від Партії регіонів у Донецькій міськраді).