Фірма свободівця взяла техніку в оренду і не повернула. Суд нарахував 192 тисячі штрафу

22 Липня 2013

Господарський суд Львівської області зобов’язав ТОВ Компанія “Галінвест” повернути належні ВАТ “Західшляхбуд” дизель-молот, міні-електростанцію та зварювальний трансформатор. Також “Галінвест” має сплатити 192,6 тис. грн заборгованості з орендної плати за прострочення повернення майна і 5 тис. грн судового збору. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У рішенні суду сказано, що у березні 2011 року “Галінвест” взяло в оренду у “Західшляхбуду” будинок-контейнер, напівпричіп-контейнеровоз, сваєбійний агрегат, дизель-молот, міні-електростанцію та зварювальний трансформатор. Спочатку договір оренди діяв до 31 травня 2011 року, а згодом його було продовжено до 1 листопада 2011 року. Щомісяця орендна плата за майно складала 12 тис. грн.

У липні 2011 року “Галінвест” повернуло частину майна, зокрема, будинок-контейнер та напівпричіп-контейнеровоз. Відтак орендна плата зменшилася до 9,8 тис. грн на місяць. Також, через рік, 8 червня 2012 року “Західшляхбуду” повернули сваєбійний агрегат, проте в неналежному стані.

Незважаючи на закінчення строку дії договору оренди та неодноразові звернення “Західшляхбуду” про повернення дизель-молота, міні-електростанції та зварювального трансформатора, майно так і не віддали.

У 2012 році через суд “Західшляхбуд” стягнув з “Галінвесту” заборговану орендну плату за майно у розмірі понад 56,4 тис. грн. Утім у договорі оренди також було передбачено, що у випадку фактичного повернення орендованого майна орендодавцю після закінчення дії строку оренди, орендар сплачує вартість орендної плати за кожний день прострочення в розмірі 450 грн.

Відтак суд вирішив не тільки зобов’язати “Галінвест” повернути орендоване майно, а й віддати 192,6 тис. грн заборгованості з орендної плати за неповернення майна.

Власниками ТОВ Компанія “Галінвест” були Ольга Василівна Панькевич та Степан Григорович Павлюк, депутат ЛМР попереднього скликання від ВО “Свобода”. У рішенні суду вказано, що 11 червня 2013 року відбувся продаж 100% корпоративних прав ТОВ Компанія “Галінвест”, внаслідок чого новим власником стало ПП “Львівторф”.

За інформацією з ЄДРПОУ, у 2012 році засновниками “Львівторфу” вказано ПП “Р-Вікторія” та BAU INVESTMENT SA. ПП “Р-Вікторія” належить Руслану Секелі, який у 2010 році балотувався до ЛМР від УДАРу, а у 2012 році до Верховної Ради — як самовисуванець.