Академія Сухопутніх військ “позбулася” 9 гектарів землі у Скнилові

05 Червня 2013

ТОВ “Торгово-роздрібна компанія “Євротек” оскаржило рішення Господарського суду Львівської області, згідно з яким визнавалося недійсним рішення Скнилівської сільської ради 2005-го року про надання в оренду земельної ділянки, яку компанія придбала у 2012 році. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У липні 2005 року Скнилівська сільрада прийняла рішення №124 “Про надання в оренду земельної ділянки”, згідно якого ПП “Паритет КС” отримав в оренду ділянку площею 10,2 га терміном на 15 років за адресою: с. Скнилів, вул. Чорновола, 2.

Однак судова земельно-технічна експертиза встановила, що межі цієї ділянки частково входять на землі Львівського вищого військово-політичного училища (тепер це Академія Сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного), яку навчальний заклад отримав у безстрокове і безкоштовне користування ще у 1989 році. Загалом тоді училище отримало 9,5 га, однак після рішення Скнилівської сільради, залишилися ділянки площею 368 м кв. та 1696 м кв. (тобто загалом 0,2 га). 

Суд першої інстанції визнав недійсним рішення Скнилівської сільради. Утім апеляційний суд дійшов до висновку, що ліквідація Львівського вищого військово-політичного училища була підставою для припинення права користування земельною ділянкою, тому сільрада не порушувала закон.

На даний момент ПП “Паритет КС” припинило діяльність. Власником підприємства було ТОВ “Торгова компанія “Інтермаркет” (засновники – родина Шлапаків). За повідомлення у ЗМІ, у 2009 році “Інтермаркет” придбала група компаній “Євротек”. Насправді, згідно ЄДРПОУ, власником “Інтермаркету” став харківянин Євген Гевела, який працював у структурах “Євротеку”. Нині ТОВ “Торгова компанія “Інтермаркет” також перебуває у стані припинення підприємницької діяльності.

У рішенні суду не повідомляється, коли “Паритет КС” викупило надані в оренду землі. Лише вказано, що ТОВ “Торгово-роздрібна компанія “Євротек” придбала ділянку у жовтні 2012 році у ПАТ “Євротек” (раніше ЗАТ) і нині є власником 10,1771 га землі на території Скнилівської сільської ради. Якби рішення сільради таки визнали недійсним, це могло б бути передумовою для визнання недійсним договору оренди, договорів купівлі-продажу земельної ділянки та витребування її у кінцевого набувача, тобто у ТОВ “Торгово-роздрібна компанія “Євротек”.

Власниками ТОВ “Торгово-роздрібна компанія “Євротек” є дві кіпрські фірми: “Перен лімітед” та “Реіус лімітед”. Раніше власниками були Михайло Весельський та Василь Яніцький, кандидат у народні депутати у 2012 році.