Коломойський проти Коломойського: «Приватбанк» вимагає гроші від підприємств, які видавали газети медіа-холдингу «Главред-медіа»

11 Квітня 2013

Господарський суд Львівської області 4 квітня 2013 року виніс рішення на користь ПАТ Комерційний банк «Приватбанк» про стягнення 730,8 тис. гривень з ТОВ «Прес-Центр-Львів», яке було видавцем «Газети по-львівськи».

Нагадаємо, «Газета по-львівськи» була регіональним проектом столичної «Газеты по-киевски». І виходила з грудня 2007 року. 11 березня 2011 року «Газета по-киевски» припинила вихід через економічно-політичні причини. Головний редактор газети Сергій Тихий заявляв про тиск на керівництво газети. Натомість Ігор Коломойський, співвласник медіа-холдингу «Главред-медіа», до якого входило видання, стверджував, що в газети є дефіцит бюджету в 30 млн грн. Коломийський вимагав звільнення Тихого, взамін на відновлення виходу газети. Редактор звільнився, але вихід газети не було відновлено.

Станом на березень 2011 року виходили також регіональні видання: «Газета по-львівськи», «Газета по-донецьки», «Газета по-харківськи», «Газета по-дніпропетровськи», «Газета по-одесски», «Газета нашего района». Всі вони також припинили вихід.

У рішенні Львівського суду йдеться про те, що 07 лютого 2011 року ТОВ «Прес-Центр-Львів» підписало з ПАТ КБ «Приватбанк» угоду про відкриття відновлювальної кредитної лінії з лімітом понад 728 тис. грн. на фінансування поточної діяльності підприємства. З матеріалів справи вбачається, що 23 лютого 2011 року максимальна сума кредитних коштів була перерахована на рахунок ТОВ «Прес-Центр-Львів». Підприємство зобов’язувалось повернути гроші до 20 грудня 2012 року, а також сплачувати відсоток за користування кредитом у розмірі 12% щомісяця. Факт наявності заборгованості перед банком підтверджено актом звірки станом на 2 січня 2013 року.

Аналогічні позови на сьогодні перебувають у Господарських судах Донецької, Одеської та Харківської областях, тобто там, де виходили «Газети по-…». «Приватбанк» позивається до видавництв, які видавали регіональні додатки.

У Донецьку судове засідання «Приватбанк» проти «Прес-Центр-Донецьк» мало відбутися 3 квітня. Банк вимагає стягнути з підприємства 741 401,95 гривень. Цікаво, що кредитний договір тут був підписаний в той самий день, що і у Львові – 7 лютого 2011 року.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 18 березня 2013 року, було призначено засідання у справі «Прес-Центр-Харків» проти «Приватбанку» на 2 квітня. Проте подальша інформація про перебіг справи в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня. «Прес-Центр-Харків» винен «Приватбанку» 3 305 588,25 грн.

В Одесі слухання відбулось 10 квітня 2013 року. «Прес-Центр-Одеса» заборгувало банку 998,6 тис. грн.

Розгляд справи про заборгованість «Прес-Центр–Район» відбудеться 17 квітня 2013 року у господарському суді міста Київ. «Приватбанк» вимагає стягнути з підприємства 8 млн грн.

Згідно є даними Єдиного державного реєстру, ТОВ «Прес-Центр- …» не припиняли своєї діяльності попри те, що не видають газети. Крім того, у всіх у них один директор Інна Сухоненко.