Завдяки охоронцям за два мільйони контролери виписують штрафів на 36 тисяч щомісяця

31 Січня 2013

Експеримент “Львівелектротрансу” з охоронцями-контролерами у трамваях та тролейбусах дорого обходиться комунальному підприємству. У 2012 році ЛКП уклало договорів на охоронні послуги на понад 1 млн 760 тис. грн. Про це стало відомо з відповіді міськради на інформаційний запит “Наших грошей. Львів” щодо закупівель без проведення конкурсу.

Наприкінці року, у грудні, ЛКП “Львівелектротранс” уклав дві найбільші угоди з ТОВ “Секюріті”: на послуги фізичної охорони на 803,5 тис. грн та охорону громадського порядку на 765,3 тис. грн. Також ця компанія у другому півріччі 2012 року отримала від “Львівелектротрансу” ще понад 60 тис. грн.

Угоди на значно менші суми минулоріч підписали з ПП “Агенство безпеки “Блокпост-Сервіс” – на майже 48 тис. грн та ТОВ “Агенство безпеки “Тайфун” – понад 68 тис. грн.

Наразі у “Львівелектротрансі” працює 24 контролери. Їх супроводжує 7 охоронців. Ще 20 охоронців у транспорті працюють самостійно, виконуючи роль контролерів.

За інформацією “Львівської газети”, у вересні 2012 року на “Львівелектротрансі” звільнили вісім контролерів, ще двоє звільнилися за власним бажанням, а двоє – перевелися на інші посади в тролейбусний парк. Як повідомляло видання, зарплата контролера становить 1400 грн щомісяця (без премій). Натомість одна година роботи охоронця коштує “Львівелектротрансу” 12 гривень (плюс ще 2 грн, якщо охоронець працює як контролер). Відтак при 30 робочих днях, з графіком роботи з 7:00 до 21:30, місячна платня за охоронця становить близько 5-6 тис. грн.

З початку цього року, повідомляє прес-служба мерії, контролери та охоронці оштрафували пасажирів на суму понад 36 тис. грн.