Фірму депутата звинувачують у відмиванні «мовно-культурних» коштів

18 Грудня 2012

Ряд громадських організацій, котрі здійснюють антикорупційний моніторинг фінансування української мови і культури на Львівщині, звинуватили голову комісії з питань культури Львівської облради Ореста Шейка в тому, що його поліграфічна фірма «Гердан» монопольно та безконтрольно використовує кошти обласного бюджету за Програмою розвитку української мови, української культури й історичної свідомості громадян на території Львівської області. Про це повідомляє сайт “Варіанти”.

Управління культури Львівської ОДА, стверджується у повідомленні, «протягом перших 8 місяців 2012 року 100% фінансування української мови і культури спрямувало на рахунок компанії «Гердан», очолюваної Орестом Шейкою – керівником профільної комісії Львівської обласної ради. Водночас, на численні запити Інформаційно-аналітичного центру «Логос» управління культури відмовляється надати жодного зразка або хоча б макета банерів, плакатів, каталогів, фотографій мистецьких творів, електронного каталогу та конверта до нього – тобто усього, що мало бути випущено компанією «Гердан» за рахунок бюджетної підтримки української мови і культури».

Управління внутрішньої політики Львівської ОДА також не може представити жодних фотографій, які б засвідчили факт проведення заходів управління з розвитку української культури і мови, профінансованих відповідно до актів виконаних робіт.

Водночас, представник Інформаційно-аналітичного центру «Логос» повідомив, що деякі надані у відповідь на запити акти і договори, завірені печатками і підписами начальників управлінь ОДА, не мають номеру і дати.

Сам  Орест Шейка відкидає звинувачення на свою адресу у у «відмиванні» «мовно-культурних» коштів з обласного бюджету, а заяву ряду громадських організацій з цього приводу пояснює помстою за те, що Студентське братство та Інформаційно-аналітичний центр «Логос» не отримали грошей з облбюджету на реалізацію власної програми з популяризації українсько мови та історії.