Підприємцеві з Тлумача з другого разу вдалось розвести управління транспорту Івано-Франківська на 4 млн грн

08 Грудня 2021

Фото ілюстративне. Джерело: versii.if.ua

Управління транспорту та зв’язку Івано-Франківської міськради уклало договір із ТОВ «Ваш транспортний партнер» на закупівлю тролейбусів на 3,94 млн грн. За цей контракт, вже другий раз поспіль, позмагались пов’язані компанії.

Згідно з контрактом, замовили два низькопідлогові тролейбуси Volvo B7 LA, які були у використанні, але виготовлені не пізніше 2000 року. Їх довжина ‒ 18 метрів, а максимальна пасажиромісткість ‒ 142 людини. Тролейбуси будуть обладнанні GPS-системою для відстеження руху, а також системою озвучення та відображення зупинок на табло. Вартість одного ‒ 1,97 млн грн.

Сумнівна конкуренція 

Окрім переможця, участь в закупівлі взяла лише одна компанія ‒ ТОВ «Електро ф’ючер» із пропозицією на 12 тис. грн дорожчою. Під час аукціону учасники не торгувались. При цьому «Електро ф’ючер» взагалі не мало можливості перемогти в тендері, оскільки не завантажило низку необхідних документів, зокрема технічний паспорт та сертифікати відповідності. Раніше ця компанія не брала участі у закупівлях.

Також обидві фірми використовували однакове обладнання для друку чи сканування документів – на документах помітні аналогічні дефекти, що свідчить про спільну підготовку довідок.

Конкуренція з виробником яблучних чипсів

І це вже друга спроба ТОВ «Ваш транспортний партнер» отримати контракт від міського управління за допомогою сумнівної конкуренції.

У жовтні управління транспорту та зв’язку вже підписувало аналогічний договір із ТОВ «Ваш транспортний партнер». Тоді компанія змагалась із ТОВ «Джеіні Фрутс». Компанія теж не надала технічних документів і взагалі є виробником яблучних чипсів. Для неї участь в закупівлі тролейбусів була першим, і наразі останнім, досвідом у державних закупівлях.

Однак тоді тендером зацікавилась Держаудитслужба, розпочала перевірку і виявила низку порушень. Зокрема, тендерну документацію склали з порушеннями, а пропозицію ТОВ «Ваш транспортний партнер» повинні були відхилити. Через висновок ДАСУ управління розірвало договір.

Про переможця

ТОВ «Ваш транспортний партнер» зареєстровано у 2017 році у Івано-Франківську. Фірма кілька разів змінювала адресу прописки по місту. Її власником є житель Тлумача Ігор Кишинський, а директором Тетяна Скасків. Остання також вказана як єдиний працівник компанії.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.