Суд постановив знести незаконний 5-ий поверх в ЖК на Варшавській

29 Січня 2021

Тернопільський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким зобов’язав забудовника знести незаконно збудований 5-ий поверх у житловому комплексі у Львові.

Джерело: рішення суду, оприлюднене у реєстрі 27 січня.

У справі йдеться про житловий комплекс на Варшавській, 112, який будує ТОВ «Ферозіт». Згідно з матеріалами справи, ще у 2016 році на будівництво з перевіркою прийшла Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львові, але на об’єкт інспекторів не допустили. На початку 2017 року інспекція повернулась і виявила низку порушень у будівництві.

Так, забудовник додав 5-ий поверх, який не є мансардним, а також перекриття між 5 та 6-горищним поверхами, на якому знаходиться машинне відділення ліфта, що не відповідало проєктній документації. Також «Ферозіт» відхилився від містобудівних умов та обмежень: перевищив висоту (з 17,7 за МУО до 21,1 метра), збільшив житлову площу з 661 до 738 м2 і будівельний об’єм з 5,7 тис. м3 до 6,1 тис. м3.

За це інспекція наклала на компанію штраф і видала припис про усунення порушень, приведення будівництва у відповідність до проєкту. Забудовник штраф сплатив, але усувати порушення відмовився, тому у 2018 році справу передали до суду.

У суді ТОВ «Ферозіт» намагався заперечити позов інспекції про знесення 5-го поверху. Товариство повідомило суд, що на квартиру на цьому поверсі набула право власності приватна особа.

Однак суд відкинув цей аргумент і підтримав інспекцію. Рішення набуде законної сили впродовж тридцяти днів після прийняття, якщо не буде оскаржене у апеляційному суді.

Про забудовника:

ТОВ «Ферозіт» зареєстровано у місті Теребовля, Тернопільської області, а його власниками є Михайло Потій (78% статутного кпіталу) та Володимир Домащук (22%). Згідно із сайтом компанії, фірма спеціалізується на торгівлі будівельними матеріалами.