Біля Шевченківського гаю збудують паркінг на 53 паркомісця за 2,6 млн грн

28 Липня 2017

Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. К. Шептицького, в народі Шевченківський гай,  21 липня уклав договір з колективним підприємством «Центр комплекс» на будівництво паркінгу за 2,59 млн грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з технічною документацією, передбачено 53 паркувальних місця, вартість будівництва одного становить 49 тис. грн.

Участь в торгах на будівництво паркінгу, крім переможця КП «Центр комплекс», взяли також ПП «Форматбуд» та ТОВ «БК «Захід необуд». Найдешевшою була пропозиція «Форматбуду», але її відхилили через недоліки тендерної документації – компанія не надала актів виконання попередніх робіт та звіту про рух грошових коштів.

Вартість укладеної угоди є на 405 тис. грн дешевшою від очікуваної вартості закупівлі. За кошторисом КП «Центр комплекс» витратить 172 тис. грн на заробітні плати робітників (6,64% від суми угоди), а прибуток підприємства становитиме 28 тис. грн (1,08%).

Паркінг буде розташований на вул. Чернеча гора, 1, поблизу майбутнього візит-центру. Будівництво повинні закінчити до кінця 2018 року.

Місце будівництва візит-центру та паркінгу

Коли буде розпочато та закінчено будівництво самого візит-центру, наразі не відомо. Нагадаємо, вперше про ідею будівництва візит-центру на місці білетних кас Шевченківського гаю, площею 1 тис. м2 із виставковим та конференц-залами, кав’ярнею та новими касами, оголосили ще у вересні 2015 року.

На початку квітня 2017 року оголосили відкриті торги на будівництво візит-центру за 24,3 млн грн. Проте торги були відмінені, оскільки пропозиції усіх п’яти учасників відхилили «через невідповідність тендерній документації».

Справа викликала широкий резонанс. Зокрема, 27 квітня на сесії міської ради керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук закликав не виділяти коштів на будівництво, оскільки наявні пам’ятки в музеї є в незадовільному стані та потребують реставрації.

Майже одночасно з депутатською заявою, управління Національної поліції у Львівській області почало досудове розслідування щодо цього будівництва. На думку слідчих, будівництво є незаконним, оскільки при видачі містобудівних умов та обмежень площа земельної ділянки була вказана невірно. При цьому кримінальне провадженню було відкрито ще рік тому – у вересні 2016 року, проте лише 3 травня була здійснена перша слідча дія – витребування документів.