Завдяки е-декларуванню 10 депутатів ЛМР згадали про раніше незадекларований бізнес

03 Травня 2017

Депутати Львівської міської ради внесли у е-декларації за 2016 рік інформацію щодо бізнесу, яку приховували у паперових деклараціях старого зразка. Про це свідчать документи, опубліковані на сайті НАЗК.

Як раніше повідомляли «НГ. Львів», за результатами деклараційного 2015 року, десятеро депутатів Львівської міськради відобразили неповно або повністю не зафіксували наявність бізнесу – свого чи членів родини.

З 1 січня 2017 року стартувала друга хвиля електронного декларування, яка охопила понад 700 тис. нових декларантів, у тому числі, депутатів місцевих рад. Законом передбачена адміністративна та кримінальна відповідальності за брехню в е-декларації, тож цього року депутати вносили дані уважніше. Зокрема, свій бізнес вписали 10 депутатів, раніше спійманих на неповному декларуванні.

***

Так, Григорій Козловський задекларував частку у ПП «Телець» (50%) та корпоративні права на 100% компаній ТОВ «Королівська пивоварня» і ТОВ «”Холдинг “Гранд Готель”». Статутний капітал останнього протягом 2016 року зріс з ₴9,99 млн до ₴30 млн. Загальна сума внесків до «статутників» напряму контрольованих депутатом фірм – 35,05 млн грн.

***

Е-декларування заохотило депутата Ірину Сердюк згадати не лише про наявність бізнесу, але і про чоловіка, з яким проживає, – Олександра Смірнова. До речі, він же числиться помічником-консультантом депутатки.

Сама Ірині Сердюк одноосібно володіє ТОВ «Нове кіно», ТОВ «Галицьке будівництво плюс», а також ТОВ «Кіносвіт», частка у 0,12% якого належить Анастасії Тиртичній. На останню нині зареєстроване ТОВ «Галицька кухня», яке ще восени 2016 ділили Ірина Сердюк та її співмешканець Олександр Смірнов. Окрім того, Сердюк має частки у ТОВ «Галицьке будівництво» (50%), ТОВ «Півник» (50%) та ТОВ «Індустрія житла» (25%). Ще 25% «Індустрії житла» належить Олександру Смірнову.

Оскільки Сердюк вписала Смірнова у декларацію, то засвітила і його корпоративні права. Так, Смірнову належать: ТОВ «Індустрія Житла плюс» (50%), ТОВ «Втормет Львів» (99%), ТОВ «Асбуд-Інвест» (50%), ТОВ «Астур-Україна» (50%).

Разом Сердюк та Смірнов внесли у перелічені вище фірми статутних внесків на загальну суму 6,35 млн грн.

***

Депутат Ігор Корончевський задекларував приховувані раніше 1,61 млн грн статутних внесків. Йдеться про одноосібний контроль над ПП «Кароль», а також частки у ТОВ «Компанія “Край”» (50%), ТОВ «Галич-Транс» (50%) та ТОВ «Укрзахідліс» (50%).

***

Пообіцяв – виконав. Іван Рудницький задекларував частку дружини у фірмі ТОВ «Зоряний водопад» (10%). Втім, Рудницький подав до НАЗК неповну інформацію. Згідно з даними ЄДР, Анна Рудницька внесла до «статутника» фірми 60 тис. грн, депутат же прописав – 30 тис. грн.

Нагадаємо, що одним з кінцевих бенефіціарів «Зоряного водопаду» через ТОВ «Шувар» є ще один депутат ЛМР Роман Федишин.

***

Роман Федишин, до речі, у паперових деклараціях теж не був надто чесним. Він не декларував статутних внесків дружини, сина та батька до ПП «Холдінвестгруп». Згідно з ЄДР, станом на кінець останнього звітного року Наталія, Іван та Степан Федишини внесли до «статутника» компанії ₴40 тис., ₴18 тис. та  ₴20 тис. відповідно. До заповнення е-декларації помічники Федишина підійшли відповідальніше, і всі ці внески були задекларовані.

Сумарна вартість корпоративних прав родини депутата становить 3,07 млн грн. Нагадаємо, до бізнес-активів Федишинів належать: ТОВ «Шувар», ТОВ «Поліська картопляна компанія», ТОВ «Сіліцій».

Крім того, Федишин з дружиною володіють торговим представництвом-складом українських продовольчих товарів ТОВ «Шо» у Польщі. Фірма зареєстрована у Варшаві в 2012 році. Керівником гуртовні є Зоряна Пастущук – донька Мирослава Пастущука, який до 2006 року був начальником управління житлово-комунального господарства Львівської міської ради. До речі, Зоряна Пастущук була офіційним спостерігачем Федишина на парламентських виборах 2012 року.

Також Федишин задекларував ТОВ «Хук Трейд ЛТД» з пропискою у Хорватії, у яке вніс майже 14 тис. грн. Компанія спеціалізується на посередництві в торгiвлi товарами широкого асортименту.

***

У паперовій декларації за 2015 рік депутат Петро Адамик зафіксував статутних внесків на суму 1,71 млн грн, однак журналісти «Наші гроші. Львів» нарахували внесків на понад 2 млн грн. В е-декларації депутат виправився і прописав усі внески, як належить. Таких набігло на суму 2,14 млн грн.

Так, Петро Адамик має частки у: ТОВ «Британський дім» (33,4%), ТОВ «ТК “Унікальна Україна”» (13%), ТОВ «УВІКО ЛТД» (30%), ТОВ «ФСК “Львів”» (66,67%), ПП «Будівельне агентство “Версаль”» (21,67%) та ТОВ «Еко-мастер» (50%).

***

Депутат Андріян Гутник теж заповнив деклараційні бізнесові пробіли. В е-декларацію «свободівець» вніс інформацію щодо статутних внесків дружини (загалом – 657 тис. грн). Мова про фірми – ТОВ «ПП Волошин» (90%), ТОВ «Росомаха плюс» (15%) та ТОВ «Світ водних розваг» (8,33%).

Сам депутат у 2016 році розпочав нову справу в сфері вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників. Торік, 31 жовтня, разом з депутатом Маркіяном Лопачаком Гутник заснував ТОВ «Екогаличпродукт». Поділили фірму по-братськи – 50/50, скинувшись у «статутник» по 150 тис. грн.

***

Депутат Ігор Зінкевич також повідомив в е-декларації більше, ніж в її паперових попередниках. Так, Зінкевич вказав власну частку у вінницькому ТОВ «Вандем» (30%), а також корпоративні права матері Галини Зінкевич – 80 тис. грн у ТОВ «Фаворит-Плюс» (20%).

***

Свій бізнес з німецькою пропискою у е-декларації засвітив депутат Андрій РікотаПП «Rikota – R1 Medical», яким володіє одноосібно, а також ТОВ «R1 UG» (25%). Розмір статутних внесків до обох юросіб – 40,6 тис. грн. Юридично компанії розташовані у Юберлінгені (Німеччина).

Також Рікота не забув прописати бізнес дружини – ПП «Центр міжнародної співпраці» (33%), до статутного фонду якого Галина Недовіз-Рікота внесла 3 тис. грн.

***

І насамкінець, щодо депутата Віталія Свіщова, котрий торік прописав у декларації матір, однак забув про її фірму – ПП «Перспективні технології захід». У е-декларацію за 2016 рік Олена Данилевська не потрапила, як і її внесок до компанії розміром 5 млн грн.