Вищий суд зобов’язав нардепа Ігоря Кривецького відповісти за партнера сумою в 22 млн грн

25 Листопада 2014

Вищий господарський суд залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій і зобов’язав підприємство Ігоря Кривецького заплатити борг його партнера.

Як повідомляли «Н.Г.Львів», у липні минулого року Господарський суд Львівської області вирішив стягнути солідарно з ТОВ ВКФ «Обабіч» та ТОВ «Узлісся» на користь ПАТ «Комерційний банк «Хрещатик» понад 22 млн грн заборгованості за кредитом. Кредит ще у 2007 році взяла фірма «Обабіч», яка мала повернути його 10 грудня 2010 року, проте так і не погасила заборгованість. Згідно з матеріалами судового рішення, поручителем при отриманні кредиту виступило ТОВ «Узлісся», яке, згідно з договором поруки, зобов’язалося нести перед банком солідарну відповідальність за непогашення кредиту фірмою «Обабіч» в повному обсязі.

У червні 2013 року «Узлісся» звернулося із заявою до суду, щоб визнати договір поруки недійсним. Утім суд не ухвалив такого рішення.

Згідно з постановою Вищого господарського суду, суди попередніх інстанцій правомірно вирішили, що ТОВ «Узлісся» має обов’язок щодо погашення заборгованості фірми, за яку поручилось.

Власником ТОВ «Узлісся» є Ігор Кривецький, народний депутат від ВО «Свобода». На момент поручительства серед власників також був Павло Власюк, Олександр Веремеєнко та Наталія Кедик. Фірма «Обабіч» у січні 2007 року належала саме Павлу Власюку. Утім у вересні 2007 року власником став Богдан Костів, член ВО «Свобода», помічник депутата Львівської міськради від ВО «Свобода» Маркіяна Лопачака.