Івано-Франківські рятувальники куплять пожежну машину за грантових 7 млн грн

05 Березня 2021

Фото ілюстративне. Джерело: pkpm.com.ua

Управління ДСНС України в Івано-Франківській області підписало договір із ТОВ «Компанія Тітал» на закупівлю пожежної машини за 7,1 млн грн. Згідно з угодою, придбають спецавтомобіль середнього класу моделі АЦ-8-50 на базі вантажівки MAN.

Як зазначено у тендерній документації, машина призначена для «гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних ситуацій в гірських районах». Пожежна машина повнопривідна, вміщує до 8 тисяч літрів води, обладнана пристроями для вимірювання рівня води та піноутворювача, а також зовнішнім управлінням двигуном. У комплектації автомобіля наявні ручні вогнегасники, бензопили та медичні ноші.

Про тендер

Окрім переможця участь у торгах взяло лише ТОВ «Торговий дім Егрітек», яке представляло продукцію ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина», що належить Олегові Авер’янову – депутату Чернігівської облради від Радикальної партії Олега Ляшка. Обидва учасники не торгувались і не знижували вартість своїх пропозицій.

Закупівлю провели за грантові кошти Європейського Союзу в рамках проєкту «Cпільний захист людей та навколишнього середовища шляхом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні».

За останні чотири роки Івано-Франківське обласне управління ДСНС не закуповувало пожежних машин. Натомість аналогічний за технічними характеристиками спецавтомобіль замовляло в грудні 2020-го Луганське управління лісового господарства за 6,96 млн грн.

Про постачальника

ТОВ «Компанія Тітал» зареєстровано у Києві, а його власниками є Павло та Петро Брицькі (70% та 30% від статутного капіталу).

Як повідомляли «Наші гроші», ця фірма була засновником ТОВ «Дозор» разом із «Благодійним фондом сприяння державній пожежній охороні міста Києва» Ігоря Немировського і Анатолія Косара. Останній в 2003-2006 роках працював начальником Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в м. Києві.

З початку 2020 року ТОВ «Тітал» отримало 29 держзамовлень на 86,6 млн грн.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.