В Івано-Франківську замовили швидкі на базі Toyota Land Cruiser

03 Березня 2021

Фото умовне, джерело: kovel.tv

Івано-Франківський «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» купить 9 автомобілів швидкої допомоги на 15,3 млн грн. Постачальником стане ТОВ «Автоспецпром».

Вартість одного авто становитиме 1,7 млн грн. Це будуть швидкі на базі позашляховика Toyota Land Cruiser Prado. Як пояснив заступник директора центру з економічних питань Ярослав Тимчук, ці автомобілі призначені для використання в гірських та передгірських районах області, оскільки відрізняються кращою прохідністю. Їх планують розподілити по районних центрах екстреної медичної допомоги.

Комплектація такого авто включає також ноші для транспортування, електрокардіограф, аспіратори, дихальні мішки та кисневий балон.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою звітування для подолання пандемії коронавірусної інфекції COVID-19.

Автопарк швидких

Це не єдине замовлення швидких від Івано-Франківського центру. Як раніше писали «Наші гроші. Львів», у вересні 2020 року установа вже закуповувала автомобілі швидкої медичної допомоги у ТОВ «Автоспецпром». Тоді придбали 7 автомобілів Peugeot Boxer типу B за 13,7 млн грн, тобто по 1,96 млн грн за одиницю.

Ще одне замовлення швидких центр зробив нещодавно, на початку лютого 2021-го. Тоді придбали ще 20 автомобілів швидкої допомоги на загальну суму 47 млн грн (2,35 млн грн за авто). Це повноприводні автомобілі на базі Citroen Jumper, типу В.

Як розповів Ярослав Тимчук, центр вже отримав «вересневу» партію швидких і очікує на поставку за іншим тендером. Постачальником в цих закупівлях також було ТОВ «Автоспецпром».

«Наші гроші» повідомляли, що держпідприємство «Медзакупівлі» нещодавно придбало спецавтомобілі за нижчими, ніж раніше цінами. Державне підприємство знизило ціни завдяки зміні технічних вимог до «швидких» у тендері на 728 млн грн. В свою чергу компанія «Автоспецпром», пояснювала таку ціну великим обсягом замовлення — 250 автівок.

Про постачальника

Компанія «Автоспецпром» належить до групи компаній братів Фісталь, основним напрямком якої є виробництво та продаж медичних товарів під торговою маркою «ТМ Medicare».

Фірму зареєстровано у селі Петропавлівська Борщагівка Київського району і є однією з найбільших постачальників автомобілів для лікарень. У 2020 році компанія отримала держзамовлень на 1,8 млрд грн, а з початку 2021-го вже 15 контрактів на 633 млн грн.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.