Легеневий центр в Івано-Франківську купує респіратори по 190 гривень

24 Листопада 2020

Респіратор 3M Aura 9322+, джерело: ukrmarket.net

Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр 20 листопада підписав договір із приватним підприємцем Ярославом Сірком на закупівлю респіраторів вартістю 95 тис. грн.

Згідно із договором, замовили 500 респіраторів моделі 3M Aura 9322+ за ціною в 190 грн за штуку.

Ці респіратори виробляються у США та Великобританії. Вони справді є значно дорожчими, ніж українські, однак мають не найвищий рівень захисту — FFP2.

Для порівняння, українські респіратори Бук-3К із вищим рівнем захисту FFP3, медзаклади України купують переважно по 25-50 грн за штуку. Отож закупівля кращого за характеристиками товару могла обійтись медзакладу щонайменше в чотири рази дешевше.

Закупівлі саме Aura 9322+ бюджетними установами трапляються за різною ціною. Сумська «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» купувала їх по 224 грн/шт, а Костянтинівська інфекційна лікарня — по 128 грн/шт.

На ринку такі респіратори також продають дешевше. У кількох онлайн магазинах нам підтвердили наявність цих засобів індивідуального захисту, а ціна такої моделі становила переважно 120-140 грн.

Контактний номер, який вказаний у приватного підприємця Ярослава Сірка, аналогічний із ТОВ «Іводент», фірмою з Івано-Франківська, яка також продає медичне обладнання та засоби захисту для лікарень.

На запитання, чим зумовлена така вартість респіраторів Ярослав Сірко відповів:  «Я сам купив їх по 130 грн, я не можу їх по 130 грн продавати. Дуже важко було знайти за таку ціну».

Приватний підприємець Ярослав Сірко прописаний у Івано-Франківську, а з початку 2020 року уклав близько 150 контрактів, переважна більшість з яких на постачання медичного обладнання на 1,5 млн грн, серед яких 303 тис. грн від Івано-Франківського фтизіопульмонологічного центру.

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

Львівські обласні паталогоанатоми переплатять за захисний одяг місцевій підприємиці