Чернівецька міська лікарня замовила перший апарат штучної вентиляції легень високого класу

15 Квітня 2020

Чернівецька міська лікарня №1 замовила один апарат штучної вентиляції легень Hamilton C-3 за 1,65 млн грн. Це буде перший апарат високого класу, який отримає медичний заклад.

Товар поставить ТОВ «Ксенко» протягом трьох місяців після 100% передоплати. Апарат штучної вентиляції легень Hamilton C-3 дозволяє проводити вентиляцію легень відповідно до індивідуальних потреб пацієнта. Його можна застосовувати для дорослих, дітей та немовлят. Виробником апарату є компанія Hamilton Medical.

Апарат штучної вентиляції легень Hamilton C-3 (фото: hamilton-medical.com)

Раніше міська лікарня №1 замовила ще три апарати штучної вентиляції легень середнього класу: SV300 в комплекті (SV300-2) за 528 тис. грн у ТОВ «Здраво», S1200 за 800 тис. грн та S1100B за 750 тис. грн у ТОВ «Медхолдінг».

За даними Чернівецької міської ради, станом на 31 березня міська лікарня №1 мала 12 апаратів ШВЛ, один з яких перебував на ремонті. Зокрема, у лікувальному процесі використовували 2 апарати Hamilton Rafael, 3 апарати Драггер Евіта (четвертий апарат перебував на ремонті), а також апарати I-Vent, ЮВЕНТ-А, Оберіг-3020, Фаза та Астрал 150.

Чернівецька міська лікарня №1 входить до переліку десяти медичних закладів області, де приймають хворих на коронавірусну інфекцію. Згідно з відповіддю Чернівецької облдержадміністрації від 3 квітня, в області наявні 28 апаратів штучної вентиляції легень високого та середнього класу, хоча розрахункова потреба становить 76 апаратів. При цьому немає жодного апарату екстракорпоральної мембранної оксигенації, який також потрібний для лікування легень.

Компанія «Ксенко», яка постачатиме лікарні апарат Hamilton C-3, зареєстрована 2014 року в Києві. Власницею є киянка, а раніше жителька Донецької області, Оксана Грейц. На сьогодні фірма є одним з основних постачальників апаратів штучної вентиляції легень для українських лікарень. Протягом 2019-2020 років компанія «Ксенко» отримала замовлень на 333 млн грн.

Минулого року підприємство вже поставляло апарат штучної вентиляції легень Hamilton C-3 в Україну. Тоді його придбало управління охорони здоров’я Львівської міської ради за 1,59 млн грн. Цього ж року, 10 квітня, фірма «Ксенко» запропонувала 15 таких апаратів по 1,07 млн грн для Центру легеневого здоров’я у Львові.

Раніше «Наші гроші» писали про немотивовану різницю цін на товари компанії для різних регіональних замовників, проте представники «Ксенко» пояснили це різницею курсу долара та спеціальними знижками.

 

Матеріал підготовлений за підтримки МФ Відродження