Постачальники медичного кисню в Івано-Франківській області піднімають ціни на кисень в балонах

10 Квітня 2020

Комунальне некомерційне підприємство «Долинська багатопрофільна лікарня» (Івано-Франківська область) 6 квітня уклала угоду на закупівлю медичного кисню з АТ «Львівський хімічний завод» на загальну суму 99,8 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, лікарня придбала 326 40-літрових балонів медичного кисню. Відтак один балон купили за 306 грн. В кожному балоні 6,5 кубометрів кисню, тому вартість одного кубометру газу у придбаних балонах виходить по 44 грн.

А КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» купила кисень в 40-літрових балонах у івано-франківського ТОВ «Іводент» за 435 грн за балон, відтак тут вартість одного кубометру становить 66,9 грн.

Ще 25 березня той самий «Іводент» продав «Івано-Франківському обласному фтизіопульмонологічному центру» кисень по 362 грн за балон. Так само за 362 грн підприємство продало кисень «Лисецькій центральній районній лікарні» (Тисменецькій район).

В свою чергу «Львівський хімічний завод» 25 березня поточного року уклав угоду на постачання кисню в балонах з «Городенківською центральною районною лікарнею» за 208 грн за балон.

Минулого року, в такий самий час, вартість медичного кисню в балонах у Івано-Франківській області становила в середньому 271 грн за балон.

При цьому вартість медичного кисню, який продають в тисячах кубометрів, зросла не надто суттєво. Якщо минулого року середні ціни по регіону були на рівні 17,9 тис. грн за тисячу кубометів, то сьогодні кисень продають приблизно за тими ж цінами. Наприклад, Косівська лікарня, яка 6 квітня оголосила закупівлю медичного кисню планує купити його за 17 тис. грн за тисячу кубометрів.

КНП «Коломийська центральна районна лікарня» оголосила 6 квітня намір укласти угоду з АТ «Львівський хімічний завод» за ціною 18,2 тис. грн за тисячу кубометрів газу. А «Центральна районна лікарня Калуської міської та районної рад Івано-Франківської області» 3 квітня купила кисень за 19, тис. грн. Одна з найдорожчих закупівель – угода «Центральної міської клінічної лікарня Івано-Франківської міської ради», яка купує кисень за 22,5 тис грн. При цьому за тією ж угодою вартість кисню в балонах, які лікарня також купила, становила 347 грн за балон.

ТОВ «Іводент» відносно нещодавно почало продавати медичний кисень, досі підприємство спеціалізувалось на продажу медичного обладнання. Власниками фірми є Василь та Ірина Носики. З початку 2020 року фірма отримала державних замовлень на 3,8 млн грн.

Основним постачальником медичного кисню на Західній Україні є «Львівський хімічний завод». Це дозволяє підприємству утримувати в регіоні вищі ціни на рівні 17-20 тис. грн. Для порівняння, у Харківській області станом на січень-березень 2019 року вартість медичного кисню становила 7,4 тис. грн за тисячу кубометрів, а у Вінницькій – 12,8 тис. грн.

Антимонопольний комітет звинуватив підприємство у недобросовісній конкуренції, проте нещодавно суд не підтримав докази АМКУ та виправдав підприємство. АМКУ планує оскаржити це рішення у Верховному Суді.

Публікація підготовлена за підтримки МФ Відродження