Закарпатський центр цивільного захисту придбає найдорожчі у області респіратори

07 Квітня 2020

Фото умовне. Джерело: kwitka.com.ua

Закарпатський обласний центр цивільного захисту 3 квітня підписав договір на закупівлю респіраторів із ТОВ «Мед Лайн Груп» на 4,2 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

За договором придбають 19 тисяч респіраторів із клапанами для дихання. Із них 10 тисяч респіраторів із класом захисту FFP2 і 9 тис. одиниць – із класом захисту FFP3. Поставити засоби індивідуального захисту компанія має до 21 квітня, а їх вартість становитиме 150 і 300 грн за одиницю відповідно.

На ринку у роздріб респіратори типу FFP2 продаються по 150 грн/шт, а FFP3 – від 150 до 200 грн.

Варто зазначити, що це також найвища ціна на такий товар у закупівлях Закарпатської області. У зв’язку із епідемією вартість респіраторів зросла у кілька разів. Ще наприкінці лютого 2020 року Виноградівський центр первинної медико санітарної допомоги респіратори FFP2 замовляв за 25 грн/шт, а аналогічний медзаклад у Мукачеві респіратори FFP3 – по 48 грн/шт.

Попри це більшість медзакладів укладає угоди з постачальниками, які пропонують ціни значно нижчі, ніж на ринку. До прикладу, респіратори FFP2 тиждень тому обласна клінічна інфекційна лікарня замовляла по 100 грн за штуку. А Закарпатський центр екстреної медичної допомоги 6 квітня підписав договір на респіратори з рівнем захисту FFP3 за 85 грн за штуку, що в 3,5 рази дешевше, ніж у вищезазначеному тендері.

ТОВ «Мед Лайн Груп» зареєстровано в Ужгороді, а його власниками є Антон Крегул та Іван Томишинець. Нещодавно фірма стала фігурантом кримінального провадження. У лютому 2020 року компанія на аукціоні придбала частину Перечинської центральної районної лікарні (Закарпатська область). Однак місцевий депутат надіслав заяву в поліцію, у якій повідомив, що продаж відбувся без відповідного обговорення експертними комісіями, а також по заниженій вартості й без експертно-грошової оцінки. Зараз слідчі відкрили кримінальне провадження, а на приміщення наклали арешт.

З початку 2019 року ТОВ «Мед Лайн Груп» отримало 83 держзамовлення загальною вартістю понад 9,2 млн грн.

Матеріал підготували за підтримки МФ Відродження