Затриманий в Києві на хабарі стрийський комунальник виявився фігурантом низки розслідувань «НГ. Львів» Василем Васьковичем

01 Лютого 2019

Затриманий поліцією на хабарі в понад півмільйона гривень керівник стрийського комунального підприємства, виявився директором «Стрийського міського комбінату комунальних підприємств» Василь Васькович.

Цю інформацію, попри офіційну відмову коментувати, журналісту «НГ. Львів» підтвердили у Стрийській міській раді, яка є засновником комунального підприємства.

«А що тут коментувати, факт на лице. Первинно ви маєте звернутися за коментарями до правоохоронців», – сказав заступник голови Стрийської міської ради Роман Волинець.

Нагадаємо, вчора 31 січня в Києві працівники управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції, затримали керівника стрийського комунального підприємства під час отримання хабаря у розмірі 680 тис. грн. Затриманян відбулось біля Міжнародного виставкового центру. Крім самого Васьковича правоохоронці також затримала підприємця, який давав «відкат». Прізвище підприємця не розголошують.

Фото: Олександр Гусєв

Згідно з офіційним повідомленням поліції, правоохоронці були вимушені застосувати зброю, бо затримані намагалися втекти з місця злочину.

Працівники поліції встановили, що Василь Васькович разом з «суб’єктом господарювання організували злочинну схему по розкраданню бюджетних коштів».

«З метою отримання коштів з бюджету під час проведення закупівель комунальної техніки її вартість була завищена. Щоб одержати кошти за техніку в повному обсязі, керівник товариств повинен був надати комунальнику 680 тисяч гривень «відкату». – йдеться в повідомлені поліції.

Директор «Стрийського міського комбінату комунальних підприємств» Василь Васькович неодноразово був фігурантом публікацій «НГ.Львів», зокрема розслідування «Комбінат приватного господарства», в якому ми описували низку схем, за якими фірми та приватні підприємці пов’язані із Васьковичем отримували понад третину коштів, яке витрачало міське підприємство.

Лише ТОВ «Комунальник 1», яке раніше належало Василеві Васьковичу і де він досі працює механіком за сумісництвом, за неповний 2017 рік отримало 19,5 млн грн бюджетних коштів, з яких левова частка саме замовлення від «Стрийського міського комбінату» та підрозділів Стрийської міської ради. Сьогодні власником «Комунальника 1» є Андрій Іськів, який очолював ТОВ «Євроасфальт», яке також належить Васьковичу.

Крім цього, «Стрийський комбінат» співпрацює з маловідомим підприємцем Віталієм Мнихом, який у якості контактного номера телефону використовує мобільний дочки Васьковича ‒ Соломії Пак.

На ринку комунальних послуг у Львівській області також активно працюють афільовані з Васьковичем фірми «Комунальник 2» та дочірнє підприємство «Комунальник 1» «Комунальник плюс», останнім підприємством керує донька Васьковича Соломія Пак, а в першому вона є засновницею.