Львівське управління СБУ купило Mitsubishi Pajero Sport в дорогій комплектації «для потреб оборони»

11 Квітня 2018

Управління служби безпеки України у Львівській області 5 квітня 2018 року  уклало угоду на закупівлю автомобіля Mitsubishi Pajero Sport з ТОВ «Ніко-Захід» на суму 1,28 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю здійснили за переговорною процедурою для потреб оборони. Відповідно, автомобіль «необхідний для виконання завдань щодо відсічі збройної агресії та відвернення загроз державній безпеці, незалежності України, її територіальній цілісності і недоторканності, щодо боротьби з тероризмом, усунення обставин, що зумовили необхідність введення надзвичайного стану».

Згідно з договором, «Ніко-Захід» до 30 квітня 2018 року передасть у власність Львівського управління СБУ «темно-сірий автомобіль спеціалізованого призначення Mitsubishi Pajero Sport 2017 року випуску».

Львівські силовики придбали автомобіль в другій (з трьох) за вартістю комплектації, яка в салоні компанії-продавця на даний час продається за акційною ціною у 1,09 млн грн. Відтак, на 190 тис. грн СБУ замовило додаткового обладнання, а це рейлінги на дах, турботаймер, комплект гумових шин, тоновані вікна тощо. Крім того, автомобіль додатково обладнають сигнально-гучномовним пристроєм потужністю не менше 300 Вт та виносним спеціальним світловим сигналом (маячком) синього кольору з магнітним утримувачем.

Крім «Ніко-Захід» участь в закупівлі брало краматорське приватне підприємство «Талисман», чия пропозиція була на 6,4 тис. грн дорожчою.

Раніше ці дві компанії вже були суперниками у восьми тендерах, враховуючи поточну закупівлю. У двох торгах перемогла «Ніко-Захід», у чотирьох – «Талисман», а ще дві закупівлі не відбулися.

Львівська фірма «Ніко-Захід» є офіційним імпортером автомобілів Mitsubishi в Україні. Її засновниками є ТОВ «Компанія з управління активами “Ковін капітал”», ТОВ «Ніко Авто Холдинг (Україна)» та Іван Ніколайчук, який також є кінцевим бенефіціарним власником.

За 2017-2018 роки «Ніко-Захід» взяло участь у 20 закупівлях, підписавши 14 договорів на загальну суму 10,6 млн грн. Угоду з львівським управлінням СБУ компанія уклала вперше.