На протиаварійні роботи в Жовківському замку виділять майже 9 млн грн

31 Жовтня 2017

Державний історико-архітектурний заповідник у місті Жовкві 25 жовтня уклав угоду на проведення протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт  у Жовківському замку за 8,98 млн грн. У закупівлі перемогу здобуло колективне підприємство «Центр Комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів.

Єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Ві. Ай. Пі. Будівельна компанія» з пропозицією 9,1 млн грн. Під час аукціону обидві компанії не знижували своїх пропозицій.

За технічним завданням, підрядник укріпить стіни та фундамент кухонного корпусу замку, розбере та замінить підлогу, відремонтує сходи та перекриє дах.

Згідно з договірною ціною, витрати фірми на заробітні плати становитимуть 1,11 млн грн (12,3% від суми договору), а прибуток — лише 100 тис. грн (1,1% відповідно).

За словами Івана Смолинця, провідного юриста-консультанта історико-архітектурного заповідника, це — підготовчі роботи в найбільш зруйнованих частинах замку, які проведуть до кінця року, як підготовку до масштабної реставрації.

Нагадаємо, комплексна реставрації Жовківського замку реалізується з березня 2017 року. Джерелом фінансування є великий державний інвестиційний проект загальною вартістю 150 млн грн. Повністю завершити реставрацію замку планують до кінця 2019 року.

Це вже не перша спроба провести реконструкцію архітектурної пам’ятки. Реставрацію замку планували проводити ще з 2009 року, але роботи не проводились через відсутність фінансування. Тоді навіть провели конкурс на виготовленян проектно-кошторисної документації за 4 млн грн, в якому перемогло ПП «Ярко і К».

В грудні 2013 року заповідник виграв 1,4 млн євро на конкурсі  від ЄС «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». За ці кошти замовник з другої спроби уклав договір на реставрацію частини замку з ЗАТ «Зубр ЛТД» на суму 15,6 млн грн, але договір розірвали. Як пояснив голова конкурсних торгів, компанія відставала з виконанням робіт та були проблеми з фінансуванням. Нові торги провели в липні 2015 року, і тоді перемогло підприємство «Центр Комплекс», яке виконало роботи, але вже за 19,6 млн грн.