Односельчанка та бізнес-партнерка Копитка без дозволу вирізала понад 80 дерев на орендованій ділянці у Брюховичах

06 Жовтня 2017

Слідчий суддя Шевченківського районного суду Львова наклав арешт на 82 зрізані та поскладані стовбури сосни, дуба та клену, які знаходяться на земельній ділянці на вулиці Курортна, 5 в селищі Брюховичі. Також суддя надав тимчасовий доступ до технічної документації із землеустрою на дану ділянку, до інвентаризаційної справи та документів Брюховицької селищної ради.

Як стало відомо з ухвал, які були прийняті в кінці вересня, 19 вересня поліція зареєструвала кримінальне провадження №12017140090003916 за фактом незаконної порубки дерев на вул. Курортній, 5.

Ділянка, на якій зрубали дерева, перебуває в комунальній власності та надана в оренду на 15 років Наталії Максимець. Як з’ясувало слідство, у 2013 році регіональне відділення Фонду державного майна у Львівській області продало їй майно дитячого оздоровчого табору загальною площею 1901,7 кв. м, яке було на цій ділянці.

У 2006 році Брюховицька селищна рада надала дозвіл на виготовлення технічної документації з інвентаризації земельної ділянки площею майже 4,78 га. А потім, у 2008 році, передала наділ в оренду на 15 років для обслуговування приміщень та споруд.

Ділянка, на якій було зрубано дерева

8 вересня цього року орендар Наталія Максимець звернулась в Брюховицьку селищну раду з проханням надати дозвіл на зрізку аварійних дерев та чагарників по вул. Пляжна та Курортна. Однак, відповідно до інформації селищної ради від 18 вересня, жодних дозволів на проведення порубки дерев чи розчистки території від чагарників рада не давала.

Окрім того, ще 10 серпня цього року депутати селищної ради дозволили виконкому виготовити експертно-грошову оцінку для викупу цієї ділянки площею майже 4,78 га у власність з цільовим призначенням – для обслуговування будівель та споруд, категорія земель – оздоровче призначення. 23 серпня на сайті ради опублікували оголошення конкурс на визначення компанії, яка робитиме оцінку землі.

51-річна Наталія Максимець відома як мешканка села Старе Село у Пустомитівському районі, в 28 кілометрах від Львова. Вона була засновницею ТОВ «Ягуар» (припинило діяльність) і ТОВ «МБК Петроль» (статус компанії незрозумілий, при пошуку за кодом компанії 30583944 ЄДР повідомляє, що нічого не знайдено).

У 2009 році Максимець було призначено членом Наглядової ради ПАТ «Львівський холодокомбінат». Тоді ж головою правління став Богдан Копитко, який є основним власником холодокомбінату.

Згідно з інформацією SMIDA від квітня 2009 року, Наталія Максимець володіла 0,000002% акціями товариства, а її попередня посада – диспетчер. У березні 2011 року її звільнили з посади члена Наглядової ради.

Нагадаємо, в 2016 році на Богдана Копитка, який відомий своїм кримінальним минулим, вчинили замах. Тоді, 29 серпня, на автодорозі біля Старого Села (його мала батьківщина) четверо виконавців привели в дію закладені під асфальт протитанкові міни. Як наслідок, було пошкоджено позашляховик Mercedes-Benz, який рухався в складі автоколони із трьох автомобілів. Після вибуху виконавці злочину обстріляли із вогнепальної зброї автомобіль, троє осіб з авто від поранень померли на місці події. Четвертого з пораненнями доставили до лікарні. Бізнесмен, на якого планували замах, був в іншому автомобілі, він не постраждав.