Мати підозрюваного у хабарництві волинського податківця придбала Range Rover за 2 млн грн

17 Жовтня 2016

Мати заступника Головного управління ДФС у Волинській області Руслана Вандьо нещодавно стала власницею позашляховика «Land Rover Range Rover Sport» 2014 року випуску орієнтовною вартістю 2 млн грн. Про це свідчать дані реєстру МВС.

2014-range-rover-sport-front-end-02

Rover Range Rover Sport» 2014 р.в. продають за 1,8-2,2 млн грн. «Land Rover Range Rover Sport» 2014 р.в., фото – NetCarShow.com

Право власності на автомобіль 66-тирічна Марія Вандьо зареєструвала у січні цього року. На вторинному ринку модель «Land Rover Range Rover Sport» 2014 р.в. продають за 1,8-2,2 млн грн.

У 2011 році мати податківця отримала в подарунок від невідомого квартиру у Львові площею 104 кв м. Загальна вартість апартаментів, згідно з витягом реєстру нерухомості, становить понад 650 тис. грн.

vando-maty-kvartyra-podarovana-vytyah

Також Марії Вандьо належить будинок у селі Зимна вода, що на Львівщині. На момент отримання нерухомості у спадок в 2007 році, площа об’єкта становила 129 кв. м. Після самовільного будівництва житлової надбудови та переобладнання маєтку, його площа сягла 201 кв. м.

vando-maty-budynok-vytyah

Маєток розташований на земельній ділянці площею 0,1169 га, право власності на яку Марія Вандьо зареєструвала у 2013 році на підставі свідоцтва про право на спадщину.

vando-maty-budynok

vando-maty-budynok_

Додамо, Марія Вандьо зареєстрована як приватний підприємець з 2002 року, надає в оренду майно. Також є одноосібною власницею ТОВ «Пельменна», що прописане на вул. Русових, 2 у Львові. За даними сайту Youcontrol, торік чистий дохід фірми становив 800 грн, а у 2014 році – 3,3 тис. грн. Зазначимо, до 2004 року співвласником товариства числився Ігор Вандьо, брат волинського податківця, екс-заступник начальника ГУ ДФС у Житомирській області.

pelmenna-propyska

Місцезнаходження ТОВ «Пельменна», що належить Марії Вандьо. Приміщення на першому поверсі здають в оренду

Сам Руслан Вандьо ні рухомим майном, ні нерухомістю не володіє, а його дружині, депутату Рудненської селищної ради Пустомитівського району від «Самопомочі» Оксані Вандьо, належить земельна ділянка на 0,25 га та «Москвич» 1990 року випуску. Де мешкає подружжя з двома дітьми з декларації не зрозуміло.

За підсумком останнього звітного року, Вандьо задекларував 14 тис. грн заробітної плати, 120 тис. грн надійшли у вигляді доходу від продажу майна, ще 200 грн – дивіденди/проценти. При цьому загальна сума річного доходу податківця склала 334 тис. грн. Тобто, 200 тис. грн надійшли з невідомих джерел.

Оксана Вандьо, будучи гінекологом-акушером  комунальної 5-ої міської клінічної поліклініки Львова,  торік заробила 65 тис. грн, а також отримала 116 тис. грн від продажу майна.

Нагадаємо, Руслан Вандьо перебуває на державній службі з грудня 2003 року. Заступником начальника Головного управління ДФС у Волинській області призначений 30 грудня 2014 року.

Торік, 9 лютого, Руслана Вандьо разом з начальником управління податкового і митного аудиту Вікторем Полюховичем спіймали на хабарі у 400 тис. грн. На судовому засідання щодо обрання міри запобіжного заходу 11 лютого 2015 року у Печерському райсуді Києва Руслана Вандьо під варту не взяли – брат податківця Ігор Вандьо вніс за підозрюваного заставу у розмірі 365 тис. грн. Останнє судове засідання за даним кримінальним провадженням було призначене на 12 жовтня 2016 року і розглядалось у Луцькому міськрайонному суді Волинської області.

Після скандалу у травні 2015 року Вандьо звільнили з посади, однак він поновився у судовому порядку, додатково намагаючись стягнути з ГУ ДФС у Волинській області 19,9 тис. грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу. У відповідь податківці подали апеляційну, а потім і касаційну скарги. Розгляд справи у Вищому адмінсуді України відбувся 13 жовтня, його результати наразі невідомі.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Перевірка декларацій про доходи службовців місцевого рівня чотирьох областей Західної України»