Косенки та їх друзі збудують на оздоровчій землі в Брюховичах 200 таунхаусів

01 Липня 2015
orig_143324998969717 (1)

Майбутні таунхауси замість лісу

У селищі Брюховичі поблизу Львова ТОВ “Інтерміськбуд” збудує 200 таунхаусів на вулиці Лікарській, 12.

Ділянку площею майже 6 га, на якій планується забудова, надали в оренду цій фірмі для обслуговування відпочинково-оздоровчого комплексу. Однак насправді тут збираються будувати житловий комплекс “Стокгольм”.

***

“Інтерміськбуд” до осені 2012 року називався “Чайка “А”. Саме під такою назвою фірма і здобула свою першу славу.

Керівником “Чайка “А” з 2008 року є Володимир Косенко, адвокат судді-засівальника Ігоря Зварича. Саме у нього Зварич нібито позичив 1,9 млн дол.

Дружина Косенка Людмила вже давно є співвласницею цієї фірми. Раніше їй належало 50%. А партнеркою була Лідія Притика, дружина колишнього голови Вищого арбітражного суду України, екс-нардепа від Партії регіонів Дмитра Притики.

Приблизно у 2012 році третім співвласником тоді ще “Чайка “А” став адвокат Денис Данилевич із часткою 10%. Нині 38-річний адвокат наростив свою частку в “Інтерміськбуді” до понад 94%.

Почалося з того, що “Чайка “А” у 2005 році отримала від Брюховицької селищної ради ділянку на Лікарській, 12 в оренду на 5 років для обслуговування відпочинково-оздоровчого комплексу.

Чайка кадастрова (1)

Ділянка в Брюховичах, яку надали в оренду “Чайка “А”

гугл чайка (1)

Після забудови таунхаусами дерев на ділянці майже не залишиться

Як повідомляла газета “Інформатор“, пізніше в угоду внесли зміни. “У частині, що стосується “Умов використання земельної ділянки”, з’явився зовсім інший запис – нібито ці землі призначені для житлової та громадської забудови”, – повідомляло видання.

Після того у 2008 році, пише “Інформатор”, на ділянці розпочалося житлове будівництво. Зі сторони Лікарської звели два довгих будинки котеджного типу, а в іншій частині ділянки – три триповерхові приватні будинки.

IMG_6661 (1)

Перший будівельний проект Косенків 2008 року

IMG_6664

У 2008 році проти проти тодішнього голови Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за хабарництво в особливо великих розмірах. Після того арешт спіткав і його адвоката Володимира Косенка.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень залишились постанови суддів, які свідчать, що Косенка разом із його дружиною затримували саме через забудову на Лікарській.

“Внаслідок протиправних дій Особа 2 та Особа 3 (йдеться про Косенків – ред.) заподіяно тяжкі наслідки, які виразилися у фактичній незаконній зміні цільового призначення земельної ділянки площею 5,9162 га в рекреаційній зоні смт. Брюховичі з оздоровчого на житлове, а також у проведенні самовільного, в порушення встановленого законом порядку, будівництва житлових будинків”, – написано в постанові суду.

Вже у серпні 2009 року Володимир Косенко вийшов із СІЗО під підписку про невиїзд. Більше згадок про цю кримінальну справу у судовому реєстрі нема.

Попри незаконне будівництво Брюховицька селищна рада продовжила договір оренди землі “Чайка “А” ще на 25 років.

“Наприкінці 2008 року господарський суд Львівської області своїм рішенням фактично узаконив усе це будівництво і визнав право власності на ці споруди не за самим Володимиром Косенком чи членами його родини, а, як-то кажуть, оформив на підставну особу – Данилевича Д. О. До речі, зараз ця людина є адвокатом самого пана Косенка, у справі якого, нагадаємо, триває слідство”, – повідомляла газета.

30 жовтня 2008 року Господарський суд Львівської області справді визнав право власності на наявні на Лікарській, 12 будинки за певною особою. Ймовірно, йдеться саме про Данилевича.

У квітні цього року “Чайка “А”, яка тепер має назву “Інтерміськбуд”, отримала декларацію про початок підготовчих робіт з будівництва відпочинково-оздоровчого комплексу в Брюховичах.

брюховичі (1)

Згідно з публічною кадастровою картою, цільове призначення землі – “для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги”.

Однак вже зрозуміло, що ніяких закладів охорони здоровя та соцдопомоги там не буде. Буде 200 таунхаусів.

план забудови чайка (2)

План забудови ділянки (джерело www.novobudovy.com)

Їх продаж активно рекламує “Набережний квартал”. PR-менеджер компанії Анатолій Шалаєв стверджує, що зараз триває процедура зміни цільового призначення землі на Лікарській, 12. Без цього, мовляв, будівництво не розпочнуть. Як і без декларації на початок будівельних робіт від архбудінспекції.

Наразі на ділянці проводять так звані підготовчі роботи. Територію очищають від того, що заважає будівництву.

IMG_6674

IMG_6670

IMG_6673