У львівських винахідників зубочисток та планшетів знайшовся молодий послідовник

30 Серпня 2013

25 липня та 12 серпня 2013 року Український інститут промислової власності зареєстрував патенти на промислові зразки “вішалка для одягу”, “запальничка” та “лопатка для харчових продуктів” авторства Олександра Листвака.

Аналогічні вішалки для одягу патентував львянин Віталій Голєв. Згідно з малюнками на сайті Українського інституту промислової власності, вішалки повністю однакові.

голєв

Зліва вішалки Голєва, справа — Листвака. Утім нині патент Віталія Голєва вже не є чинним, причина не повідомляється. 

Ще один патент

У базі патентів вказано адресу Олександра Листвака у селі Новопетрівське Миколаївської області. Утім допомогу в оформленні патентів надавала львівська фірма “Формула-брок”. Ця ж компанія допомагала іншим львівським винахідникам, зокрема тому ж Голєву, а також братам Голіусовим, які запатентували безліч предметів, які використовуються в усьому світі: зубочистки, асинхронний двигун, респіратор, роликові опори для крісел, планшетні комп‘ютери.

Н.Г. Львів” вдалося знайти лише одного Листвака Олександра Валентиновича і його місце проживання — місто Львів. Людина з таким же іменем цьогоріч вступала до Львівського техніко-економічного коледжу.