Фурдичко не зміг оскаржити вирок з восьмирічним ув’язненням за хабарництво

Орест Фурдичко. Фото з сайту Zaxid.net

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без задоволення апеляційну скаргу колишнього директора Інституту агроекології та природокористування НААН України Ореста Фурдичка на вирок, яким його засудили до 8 років позбавленні волі з конфіскацією майна. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Фурдичко, працюючи на посаді директора Інституту, вимагав та отримав хабар від засновника компанії «Сател Україна» за нерозірвання договору спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту. Його затримали ще у грудні 2017 року, неподалік від його місця роботи, одразу після одержання ним першої частини неправомірної вигоди – 300 тис. дол. Загалом його підозрювали у вимаганні 500 тис. дол.

У липні минулого року Вищий антикорупційний суд визнав Ореста Фурдичка винним в хабарництві і призначив 8 років позбавленні волі з конфіскацією майна. І тепер цей вирок Фурдичкові оскаржити не вдалося. Рішення Апеляційної палати набирає законної сили з моменту його проголошення, але ще може бути оскаржена в касаційному порядку. На виконання вироку його взяли під варту в залі суду.

Орест Фурдичко працював гендиректором Державного лісогосподарського об’єднання «Львівліс», був депутатом Львівської облради, а також головою облради, першим заступником голови Держкомітету лісового господарства України та першим заступником міністра охорони навколишнього середовища.

Згідно з декларацією за 2020 рік, Фурдичко мав п’ять квартир в Києві (252 к.м), будинок на 275 кв. м на Київщині, квартиру (251 кв. м) з гаражем у Львові, земельні ділянки на Київщині, Nissan Pathfinder 2007 року випуску,  BMW X5 2011 року. Його зарплата за 2020-й в інституті становила майже 625 тис. грн плюс 206 тис. грн пенсії і 55 тис. грн довічної плати за звання академіка НААН України.

Засудження Фурдичка: деталі історії про отримання $300 тис. хабаря

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі