Козловський скасував арешт на майно Винниківського ринку

Винниківський ринок. Фото: Євгеній Кравс

Слідчий суддя Личаківського районного суду Львова Назарій Нор дозволив скасувати арешт на майно ринку «Винниківський» у Львові. За матеріалами справи, арешт був накладений на початку червня 2020 року. Щоправда, окрема ухвала про це відсутня в судовому реєстрі, як і повне рішення про скасування арешту.

Джерело: ухвала суду від 23 листопада 2021 року.

Нагадаємо, майно двох Львівських ринків «Підзамче» та «Винниківський» було виведено з комунальної власності. На сьогодні майно перебуває у власності ТОВ «Дари Львівщини», що належить Софії Максимець, донці депутата Львівської облради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського. А до кінця 2019 року перебували в комунальній власності Львова і були в оренді ТОВ «Дари Львівщини». Але коли власницею фірми стала Софія Максимець, ринки перейшли у приватну власність орендарів – реєстратори змінили форму власності в реєстрі нерухомості.

За інформацією слідчих, у договорах купівлі-продажу ТОВ «Дари Львівщини» набуло право власності лише на оборотні матеріальні засоби цих ринків, але не на майно. Детальніше про це читайте в нашому розслідуванні  «Козловський виходить на ринок».

Нещодавно також скасували арешт на майно ринку «Підзамче», що на вулиці Богдана Хмельницького, 120. Під арештом ринок перебував від початку лютого 2020 року. Досудове розслідування здійснюється за фактом службового підроблення державним реєстратором документів стосовно права приватної власності на ринок та постійного користуванням земельною ділянкою.

Дивіться наш блог на Youtube і не забудьте підписатись на наш канал! 

Нагадаємо, у червні 2021 року суддя Господарського суду Львівської області Олена Щигельська затвердила мирову угоду між Львівською міською радою і «Дарами Львівщини». Відповідно до неї, мерія визнає право власності на майно ринків «Підзамче» і «Винниківський» за ТОВ «Дари Львівщини», а також право постійного користування землею цією фірмою. Натомість місто отримало грошову компенсацію у сумі 18,53 млн грн.

Міський голова Львова Андрій Садовий намагався виправдати таку суму тим, що сімейний бізнес Григорія Козловського інвестує ще 20 млн грн у розвиток соціальної інфраструктури міста.

30 серпня «Наші гроші. Львів» скерували до Львівської міськради офіційний запит, аби дізнатись, чи вже інвестували ці 20 млн грн та в що саме. Однак станом на 29 листопада редакція так і не отримала відповіді.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі