Тендерний махінатор отримає понад десять мільйонів на реконструкцію собору Святого Юра

Собор Св. Юра. Джерело: inlviv.in.ua

Управління капітального будівництва Львівської ОДА підписало договір із ТОВ «Підприємство «Турист» на реконструкцію території архітектурного комплексу собору Святого Юра. Її впорядкування коштуватиме 10,66 млн грн, а підрядником стане компанія, яка неодноразово імітувала конкуренцію на відкритих торгах.

Згідно з договором, компанія-переможець проведе облаштування верхнього та долішнього подвір’їв, відреставрує дзвіницю, митрополичі палати, капітульні будинки та облаштує громадські санвузли. Все це підрядник має зробити до кінця 2022 року. За договірною ціною, фірма витратить 4,1 млн грн на заробітні плати працівникам (це 38% від суми закупівлі), а прибутку отримає 216 тис. грн ‒ 2%.

Єдиним конкурентом компанії виступило ПП «Альфабудсервіс» із пропозицією на 5 тис. грн дорожчою.

Нова спроба ремонту

Раніше управління капітального будівництва вже намагалось провести реставрацію цих об’єктів. На тендері, проведеному у листопаді 2018 року, також перемогло ТОВ «Підприємство «Турист». Тоді вартість послуг оцінювали в 8,3 млн грн. Щоправда, до червня 2021 року підприємство виконало робіт всього на мільйон. Після цього договір розірвали, а суму закупівлі відкоригували та оголосили нову закупівлю. Очікувана вартість послуг зросла на 2,3 млн грн.

Тендерні махінації

Під час тендеру, який управління ЛОДА проводило у 2018 році, реальної конкуренції не було. Тоді «Підприємство «Турист» змагалось із ТОВ «Спецбудмонтаж-НМ», яке вказувало контактною адресу вул. Зелена, 269 у Львові. Таку ж адресу вказувало у документах в «Підприємство «Турист», яке орендує за цією адресою земельну ділянку у Львівської міської ради.

ТОВ «Спецбудмонтаж» раніше належало Назарові Назаревичу. Він досі бенефіціар іншої компанії ‒ ТОВ «БМП Євробуд», яке змагалось із «Туристом» за облаштування паливної у соборі Святого Юра за понад 2 млн грн. Тоді компанії також узгодили свої дії на торгах, про що писали «Наші гроші. Львів» у липні 2021 року.

Про підрядника

Власником ТОВ «Підприємство «Турист» є Володимир Смалюх. Лише з початку 2020 року фірма одержала держзамовлень на 31 млн грн. Більшість із них від управління капітального будівництва ЛОДА на реставрацію собору Святого Юра.

Володимир Смалюх є обвинуваченим у справі щодо привласнення державних коштів. Його обвинувачують у заволодінні бюджетними грошима під час реконструкції очисних споруд для «Дрогобичводоканалу» у 2018 році. Справа триває досі, остання ухвала датована 21 жовтня 2021 року, а 24 листопада мав відбутись привід одного із свідків справи.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі