Виконком погодив межі історичного ареалу Львова

Фотографія: Назар Салабан

Виконавчий комітет Львівської міської ради в п’ятницю, 22 жовтня, погодив межі історичного ареалу Львова.

«Мені дуже прикро, що ми затягували цей процес», − зазначив на сьогоднішньому засіданні міський голова Львова Андрій Садовий. «За» проголосували шість членів виконавчого комітету. Утрималося троє – ексзаступник голови Винниківської міської ради Богдан Шустер, секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак та підприємець Артем Хмиз.

Водночас два тижні тому, 7 жовтня, це питання на сесії Львівської міської ради не погодили депутати. «За» проголосувало лише 28 депутатів, «проти» − один представник від партії «Європейська солідарність» Володимир Лесик. Загалом депутати були скептично налаштовані до цього питання. Наприклад, депутат від «ЄС», співвласник бренду «Нова оселя» Назарій Бербека переживав, що після погодження історичного ареалу буде «мораторій на будь-які зміни і будівництво».

При цьому на засіданні сесії Маркіян Лопачак також не проголосував «за» це питання, хоча назвав ухвалу «важливим документом» і сказав, «щоб ми зараз його не проголосували негативно».

Хоча депутати і не проголосували «за» цю ухвалу, затверджувати межі історичного ареалу все одно повинні не вони, а Міністерство культури та інформаційної політики. Це визнала сама очільниця охорони історичного середовища Лілія Онищенко-Швець в нашому тексті «Ні опори, ні плану». Але перед подачою документів в Мінкульт, погодження меж винесли на засідання виконавчого комітету.

Львів входить до Списку історично населених місць, однак місто досі не встановило меж історичного ареалу так, як цього вимагає чинне законодавство. Наразі міська рада користується рішенням ще від 2005 року «Про затвердження меж історичного ареалу та зон регулювання забудови».

Нагадаємо, межі історичного ареалу є частиною такого документу, як історико-архітектурний опорний план (далі – ІАОП). Його Львівська міська рада повинна була надіслати на погодження Міністерству культури ще до січня 2019 року, однак досі цього не зробила.

Тепер через відсутність ІАОП виникають суперечки про законність будівництва в історичній частині міста. Міністерство культури вважає будь-яке погодження забудови неправомірним, а в міській раді кажуть, що чіткої норми немає. Тому від січня 2019 року до кінця липня 2021 року виконком затвердив 110 містобудівних умов та обмежень в межах історичного ареалу міста.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

Депутат облради намагається скасувати межі історичного ареалу Львова в суді

 

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі