Улюблену постачальницю «надзвичайників» оштрафували на третину мільйона за змову

Фото ілюстративне

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало підприємицю Світлану Войцович на загальну суму 336 тис. грн за спотворення результатів торгів та порушення «Про захист економічної конкуренції».

На підприємицю наклали два штрафи по 168 тис. грн за шахраювання під час закупівель продуктів. У рішеннях АМКУ йдеться про спотворення результатів торгів у 14 державних закупівлях, 11 з яких проводились на замовлення Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. У всіх цих випадках вона конкурувала з підприємцями Ольгою та Андрієм Пітулами. Підприємці Пітули не були оштрафовані, оскільки одночасно припинили діяльність як фізичні особи підприємці (ФОП).

Джерело: рішення АМКУ від 9 вересня та від 10 вересня 2021 року.

Вперше про змову цих підприємців «Наші гроші. Львів» написали ще 5 листопада 2018 року. Згодом, на початку 2020 року, журналісти виявили факти маніпулювання на відкритих торгах пов’язаних між собою Світланою Войцович та Андрієм та Ольгою Пітулами. Після публікації, експерти із «Центру громадського моніторингу і досліджень» звернулись зі скаргою до АМКУ.

Ми встановили також, що документи підприємців були підготовлені на техніці Львівського університету, оскільки мають однакові дефекти друку з документацією тендерного комітету. В свою чергу АМКУ виявила, що ІР-адреса з якої підприємці подавали свої пропозиції, закріплена за Львівським державним університетом безпеки життєдіяльності (замовником).

Також Антимонопольний комітет виявив, що учасники «синхронізовано подавали тендерні пропозиції, мають спільні властивості файлів, однакові особливості в оформленні документів, здійснювали оплату коштів майданчику в одному банку і в однаковий час, використовували спільні засоби зв’язку, та узгоджували поведінку на торгах».

Підприємиця Світлана Войцович зареєстрована як ФОП 1999 року, в основному займається роздрібною торгівлею запасними частинами і приладдям для автомобілів. Державні замовлення Войцович почала отримувати з 2017 року, загалом на суму близько 2 млн грн. Також вона близько 16 разів конкурувала з подружжям Андрієм та Ольгою Пітулами.

Ці підприємці розпочали діяльність на початку 2000-х, в основному спеціалізуються на вирощуванні овочів. Андрій Пітула за весь час отримав близько 4 млн грн. державних замовлень, а його дружина Ольга – 3,9 млн грн. Усі троє підприємці зареєстровані у місті Перемишляни.

Нагадаємо, окрім штрафу, рішення АМКУ передбачає заборону участі у відкритих торгах на три роки.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі