Суд заборонив «Північній околиці» будувати житловий комплекс на Щурата

Вигляд на ділянку. Фото ЛМР

Суддя Господарського суду Львівської області Тарас Рим заборонив Обслуговуючому кооперативу «ЖБК «Північна околиця» виконувати будь-які роботи на ділянці площею майже 2,7 га на вул. Щурата в місті Львові. Таку заборону суд встановив у якості забезпечення позову прокуратури, яка вимагає визнати недійсним договір оренди цієї землі.

Джерело: ухвала суду, оприлюднена в реєстрі 30 червня 2021 року.

Львівська міськрада вирішила надати вільну від будівель ділянку в оренду «ЖБК «Північна околиця» ще у 2019 році. Кооператив отримав 2,6826 га на вул. В. Щурата в оренду терміном на 10 років для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків. Орієнтовна орендна плата за ділянку – 2 млн грн в рік.

Місце майбутньої забудови. Фото ЛМР

У лютому цього року кооперативу затвердили містобудівні умови та обмеження, згідно з якими на ділянці дозволили житловий комплекс із 21 секції з вбудованими комерційними приміщеннями та підземним паркінгом. Гранично допустима висотність 55 м (14 поверхів), а для 6-ти поверхових будинків – 21 м. Максимальний відсоток забудови ділянки – 35%. Ділянка розташована в зоні багатоповерхової житлової забудови (Ж-3).

Планування ЖК, представлене на виконкомі

Керівник Галицької окружної прокуратури міста Львова в судовому порядку вимагає скасувати ухвалу про надання ділянки і договір оренди. Суддя частково задовольнив заяву прокурора про забезпечення цього позову.

На ділянці заборонили проводити і підготовчі, і будівельні роботи, у тому числі через підрядні компанії. Крім того, Інспекції архітектурно-будівельного контролю у м. Львові та Департаменту ДАБІ у Львівській області суддя заборонив здійснювати реєстрацію, видачу дозвільних документів на виконання робіт.

Обслуговуючий кооператив «ЖБК «Північна околиця» зареєстрували у листопаді 2018 року. Імена членів кооперативу невідомі. Його керівником є Олександр Білан. А після заснування першим директором був Андрій Палиг. Він же був одним із трьох перших засновників. Крім нього, там були Анастасія Руденко і Сніжана Стеценко. Останні також були співзасновницями Обслуговуючого кооперативу «Садівниче товариство Горобина ЛВ».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі