Керівника та інженерку стратегічного заводу Міноборони затримали за хабар від орендодавця

Затримання директора "Львівського заводу збірних конструкцій", 14.06.2021. Фото: Прес-служба СБУ

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова Олег Юрків обрав запобіжний захід директорові державного підприємства Міністерства оборони «Львівський завод збірних конструкцій» та в.о інженера, яких 15 червня затримали за підозрою в отриманні 52 тис. грн хабаря за заниження вартості оренди приміщень заводу.

Джерело: ухвала від 16 червня 2021 року.

Як раніше повідомляла прес-служба СБУ, директора «Львівського заводу збірних конструкцій» Івана Біляна та його підлеглу затримали 14 червня під час отримання 52 тис. грн хабаря за здачу в оренду складських приміщень заводу за заниженою вартістю без погодження Фонду держмайна, відповідно, без угод.

У матеріалах слідства зазначено, що до директора заводу звернувся підприємець з питанням оренди приміщень для сервісу з техобслуговування. Підозрюваний запропонував офіційно оформити оренду великого приміщення за меншою площею, а іншу частину узгодити без документів з особистою оплатою. Спочатку підприємець погодився, але потім звернувся до правоохоронців і надалі діяв під їхнім контролем. Крім директора, перемовини з підприємцем проводила в.о інженера заводу (ім’я невідоме).

Під час обшуку території заводу та затриманні директора виявлено 27 тис. грн, а у службовому кабінеті інженерки 20 тис. грн. Також правоохоронці виявили чорнові записи, які підтверджують протиправну діяльність. Слідство встановлює причетність інших посадовців установи до цього. Обом підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі за ч.3 ст.368 КК України – одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Підозрюваним оголосили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 14 серпня, але з можливістю внесення застави, Для директора заставу визначили у розмірі 181 тис. грн, а для його підлеглої –  99 тис.грн. Прокуратура вимагали тримання під вартою без можливості внесення застави, оскільки наявні ризики, що підозрювані можуть переховуватися від слідства та впливати на свідків.

Львівський завод збірних конструкцій є державним підприємством, що підпорядковується Міністерству оборони та створений для виконання програми військового будівництва. Завод займається виробництвом збірних бетонних та залізобетонних конструкцій, будівельних металовиробів та деталей з деревини.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі