Нова генерація тендерних змовників освоїть 1,3 млн грн на харчуванні хворих

Фото умовне, джерело: dzerkalo.media

Інститут патології крові та трансфузійної медицини підписав договір із ТОВ «Кейтерінг-груп» на послуги із харчування хворих на 1,3 млн грн. Ця компанія належить до групи фірм, які вдають фіктивну конкуренцію на «продуктових» тендерах бюджетних установ.

За умовами контракту, послуги харчування замовили на 15,2 тис. ліжко-днів, а харчування одного хворого вартуватиме 86,8 гривень на день. Передбачається чотирьохразове харчування, а також доставка повинна здійснюватись у вихідні, святкові та неробочі дні.

У лютому 2021-го такі ж послуги у цієї компанії замовляла 5-а міська клінічна лікарня Львова за 11,1 млн грн. Тоді вартість харчування хворих була аналогічною.

Сумнівна конкуренція

ТОВ «Кейтерінг груп» зареєстровано у червні 2020 року. З цього часу фірма підписала 9 контрактів на 13,2 млн грн.

Єдиним учасником, окрім переможця, який взяв участь у цих торгах, стало ТОВ «Укр-Галич» із пропозицією на 32,2 тис. грн дорожчою. Під часу аукціону учасники не торгувались та не знижували вартості пропозицій.

ТОВ «Укр-Галич» продавало санаторію МВС фрукти та овочі зі значною переплатою. Фірма також належить до групи компаній «продуктових змовників».

Обидва учасники мають низку ознак, які підтверджують їхній зв’язок не лише між собою, а й з попередніми компаніями-змовниками.

Спільні склади

У тендерній документації вказано, що «Укр-Галич» орендує складське приміщення у с. Малехів на вул. Дороша 20А. Цю ж адресу вказували попередні компанії-змовники (ТОВ «Євро Фіш» і ПП «Галбізнес груп», ПП «Товарна база», які були оштрафовані Антимонопольним комітетом за фіктивну конкуренцію на торгах).

Переможець тендеру ТОВ «Кейтерінг-груп» вказує як адресу реєстрації потужностей оператора ринку склад на вулиці Бузкова, 5 у Львові. Цю ж адресу використовували інші компанії групи: ПП «Захід інвест торг» і ТОВ «Продукти для всіх».

Спільні працівники

Директором компанії є Наталія Бірбан. Вона і ТОВ «Кейтерінг-груп» зареєстровані на вулиці Мазепи 26/47 у Львові. Там же був прописаний водій Ярослав Бірбан, який працював у «Євро Фіш» та «Продукти для всіх».

ТОВ «Укр-Галич» серед своїх працівників зазначає водія-експедитора Олега Березу, який раніше працював на «Товарну базу» та «Продукти для всіх», та вантажника-експедитора Мирона Пилюха. Останнього, як свого працівника, зазначило аж п’ять контрагентів: вищезгадані «Товарна база» та «Продукти для всіх», а ще «Захід інвест торг», «Агропродовольча промислова компанія» та приватний підприємець Петро Павлишин.

Обслуговування у однакових компаній

Обидва учасника торгів ТОВ «Кейтерінг груп» і «Укр-галич» замовляють низку послуг у однакових компаній. Наприклад, послуги з утилізації харчових відходів обом фірмам надає ТОВ «Агротехніка», дезінфекцію автомобілів — ТОВ «Обласний центр дезінфекції та гігієни». А за свідоцтвами про калібрування автомобіля фірми звернулись у житомирську лабораторію ТОВ «Тестметрстандарт», хоча за даними реєстру, такі лабораторії є майже у кожному обласному центрі, в тому числі у Львові.

Довідка про групу

Групи компаній, які були виявлені «Наші гроші. Львів» (а старіші вже й оштрафовані за антиконкурентні узгоджені дії):

ПП «Галбізнес Груп» та ТОВ «Євро Фіш» (отримали 1,36 млн грн штрафу за рішенням АМКУ),

ПП «Агропродовольча промислова компанія» і ПП «Захід Інвест Торг» (отримали 136 тис. грн штрафу за рішеннями АМКУ),

ПП «Товарна база», ТОВ «Продукти для всіх», ПП «Захід Інвест Торг» та Петро Павлишин (отримали 291 тис. грн штрафу від АМКУ),

ТОВ «Гал Проф Центр», Христина Кононович (бухгалтер «Продукти для всіх»), Галина Федунь, ТОВ «Торговий дім «Бізнес-центр»,

Нові учасники: ТОВ «Укр-Галич», ТОВ «Кейтерінг-Груп», Цигилик Анатолій, ТОВ «Профцентр компані».

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі