Цифра року: 3 мільярди гривень витрачено на протидію COVID-19 на Західній Україні

фото: BBC

Протягом березня-грудня 2020 року медичні заклади в п’яти областях Західної України спрямували 3,1 млрд грн на подолання коронавірусної інфекції COVID-19. Йдеться про закупівлі, проведені за спрощеною процедурою звітування для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби.

Найбільше коштів виділили на Львівщині – 1,1 млрд грн. Друге місце посідає Івано-Франківська область з 587 млн грн. Інші ж регіони спрямували майже однакову кількість коштів: Закарпаття – 480 млн грн, Тернопільщина – 473 млн грн та Буковина – 463 млн грн.

Найбільше коштів з загальної суми у 3,1 млрд грн витратили на медичне обладнання – 1,5 млрд грн або 48%. Ще 616 млн грн або 19% від загальної суми пішло на медикаменти та лабораторні реагенти. А 251 млн грн або ж 8% спрямували на закупівлі автомобілів швидкої медичної допомоги.

На придбання засобів індивідуального захисту, як-от костюмів, масок та респіраторів, виділили 107 млн грн, а трохи менше, 101 млн грн, − на закупівлі дезінфекторів та антисептиків.

Водночас на закупівлю медичного кисню спрямували 95 млн грн. А на будівельні роботи, йдеться насамперед про розширення кисневих систем, − 80 млн грн.

Топ-5 закупівель:

  1. Найдорожчу угоду протягом року підписав Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги. Він замовив 20 автомобілів швидкої медичної допомоги за 39,2 млн грн у ТОВ «Автоспецпром», великого постачальника «швидких» в Україні. Спецавтомобілі типу В на базі Citroen Jumper обладнані кисневими балонами, діагностичним обладнанням та обладнанням для підтримки дихання.
  2. Наступне місце в рейтингу посідає 39-мільйонна угода на закупівлю рентген-апаратів. Йдеться про вісім рентгенівських систем Polyrad Se іспанського виробництва «Radiology SA», які отримають лікарні Прикарпаття. Один комплект такого обладнання коштує 4,85 млн грн. Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації замовив товар у ТОВ «Ксенко», яке спеціалізується на продажі медичного обладнання.
  3. Ще 33,6 млн грн на закупівлю рентгенів виділила Львівська обласна клінічна лікарня. Медики отримають шість рентген-апаратів ОРЕRA RT20 Harp італійського виробника «General Medical Merate». Один такий комплект коштує 5,6 млн грн. Договір підписали з ТОВ «Циммер Медізин Сістем Україна».
  4. До рейтингу найбільших угод увійшла ще одна закупівля Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги. Заклад придбав 15 «швидких» типу В на базі Citroen Jumper у фірми «Автоспецпром» на 29,4 млн грн.
  5. Останнє місце в цьому списку посідає ще одна угода на закупівлю рентгенів. Шість комплектів за 29,1 млн грн придбає управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. Лікарні області отримають рентген-апарати моделі «Moviplan» італійського виробника «Villa Sistemi Medicali». Договір на постачання підписали з ТОВ «Медіпрайм».

Ця публікація стала можливою завдяки підтримці British Embassy Kyiv в рамках проєкту з протидії порушенням в державних закупівлях під час пандемії COVID-19 у Західній Україні.  Погляди, висновки, рекомендації, висловлені в цій публікації, належать журналістам «Наші гроші. Львів» і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі